1.000 TL'ye Amazon'dan klavye önerisi

Bütçe
1000

klish

Picopat
Makaleler
1
Red Switch olması önceliğim, sessiz Switch'ler de genel olarak kabulüm; bunun yanında klavyenin beyaz olması daha iyi, hotswap olması da iyi olabilir ama aradığım bir özellik değil, sabit kablolu veya ayrılabilir olması da önemli değil. Genel olarak marka takıntım da yok, klavyenin kendisi ve Switch'leri uzun ömürlü olduğu sürece genel bir sorunum yok bu konularda. Fixed RGB klavyeleri çok sevmiyorum ARGB olmayacaksa LED'siz olması bile daha iyi diyebilirim ama yine de diğerleri kadar önemli bir nokta değil. Net bir bütçe belirlemedim ancak ±1000 TL civarında bir bütçe koyuyorum, yine de bütçe dostu olursa daha iyi. Birkaç adet klavye buldum bunları da yorumlayabilirsiniz, Amazon'da daha fazla marka model olduğu için Amazon'dan öneri yapmanız daha iyi olabilir ama daha iyi performans ürünleri varsa herhangi bir siteden de olur, bulduklarım şunlar:
Söylememişim ancak mekanik olmasını tercih ediyorum, tam klavye daha iyi olabilir (Soundpad gibi uygulamalarda numpade tuş atamak için) ama kompakt klavye önerilerine de açığım.

Son düzenleme:
İlla uzun ömürlü olsun derseniz DK61E alınabilir.

DK61E optik mekanik bir klavye. Dolayısı ile çok fazla optik switch seçeneği olmadığı için maalesef hot-swap özelliği pek öne çıkmıyor. Klavye Gateron KS-15 Optical switchler ile geliyor. Switchler bu bütçede idare edilebilir diyebiliirm ama cidden rahatsız edici switchler. Ciddi derecede wobble(tuşa parmağınızı koydupunuzda sağa-sola, aşağı-yukarı hareket etme) sorunu var KS-15'lerde. Ama yine de uzun ömürlü bir klavye olduğu için alacaksanız alınabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı