100 Mbps internet kayıpsız olarak en iyi kalitede bilgisayara nasıl bağlanır?

nevortu

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, PC odamda ve modem salonda maalesef Ethernet çekemiyorum veya modemi odama getiremiyorum elimdeki internet cihazı da iyi sonuçlarda vermiyor açıkçası 100 MB internet 30-40'a düşüyor arada 2 duvar var çok uzak değil ev 3+1 Mercusys ME30 1200 Mbps işimi görür mü? Çok bir bütçem yok maalesef ancak 650-700 arası bakabiliyorum. Mercusys ME30 1200 Mbps altındaki Ethernet girişi işimi görür mü? Yoksa nasıl bir yol izlemem lazım?

Modeme yakın olarak test yaptınız mı? Yani 100Mbps'nin 100Mbps'sini de kullanmak zor değil, olmadı bir Ethernet kablosu ile bağlanmayı deneyin ya da bir Wi-Fi uzatıcı kullanın.

Modeme yakın olarak test yaptınız mı? Yani 100Mbps'nin 100Mbps'sini de kullanmak zor değil, olmadı bir Ethernet kablosu ile bağlanmayı deneyin ya da bir Wi-Fi uzatıcı kullanın.
En iyisi kablodur. Kablo olmuyorsa Gigabit Powerline adaptörlere göz atabilirsiniz. Elektrik tesisat kaliteniz önemli bu üründe alacağınız performansta.

Maalesef Ethernet kablosu çekemiyorum ama internet sağlayan cihazım biraz eski ondan olabvilir mi?

En iyisi kablodur. Kablo olmuyorsa Gigabit Powerline adaptörlere göz atabilirsiniz. Elektrik tesisat kaliteniz önemli bu üründe alacağınız performansta.
tp linkin cihazları var ondana bütçemi ciddi anlamda taşıyor malesef

Maalesef Ethernet kablosu çekemiyorum ama internet sağlayan cihazım biraz eski ondan olabvilir mi?

tp linkin cihazları var ondana bütçemi ciddi anlamda taşıyor malesef
Tp-Link cihazlarından 4-5 tane var bende, sıfırları çok pahalı hep 2. el aldım ben. Yazlıkta kullanıyorum, internet hızı düşük (15-20mbps) oda uzak ping yapıyordu oyunlarda. Bununla ping sorunumu çözüyorum. Şuan asıl oturduğum evde 100mbps ile test ettiğimde ise 65mbps olarak aktarıyor. Bendeki gigabit versiyon değil, yinede belki daha iyi olabilir, benim tesisattandır. Yorumlarda 80-90mbps alanları da görüyorum çünkü. Oyunlarda ise R6S'de kablolu 38 ping alıyorsam powerline ile 42 ping falan alıyorum sabit.

TP-Link cihazlarından 4-5 tane var bende, sıfırları çok pahalı hep 2. el aldım ben. Yazlıkta kullanıyorum, internet hızı düşük (15-20Mbps) oda uzak ping yapıyordu oyunlarda. Bununla ping sorunumu çözüyorum. Şu an asıl oturduğum evde 100Mbps ile test ettiğimde ise 65Mbps olarak aktarıyor. Bendeki gigabit versiyon değil, yine de belki daha iyi olabilir, benim tesisattandır. Yorumlarda 80-90Mbps alanları da görüyorum çünkü. Oyunlarda ise r6S'de kablolu 38 ping alıyorsam PowerLine ile 42 ping falan alıyorum sabit.

Teşekkür ederim peki mercusy işimi görür mü?

Teşekkür ederim peki mercusy işimi görür mü?
Aşağı yukarı hepsi aynı prensiple çalışıyor, hatta farklı marka powerlinelar bile birlikte çalışabiliyor bildiğim kadarıyla. Size kalmış, tercih edebilirsiniz. İkinci el bakarsanız cihazların yeni versiyon olmasına dikkat edin.

Çok teşekkür.

Aşağı yukarı hepsi aynı prensiple çalışıyor, hatta farklı marka PowerLine'lar bile birlikte çalışabiliyor bildiğim kadarıyla. Size kalmış, tercih edebilirsiniz. İkinci el bakarsanız cihazların yeni versiyon olmasına dikkat edin.

Teşekkür ederim hocam iyi sosyaller.

Geri
Yukarı