10000 TL'ye Kadar Fotoğraf Makinesi Önerisi

umuutr

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Evet arkadaşlar, RTV bölümü okuyorum. Son zamanlarda aynasız modeller daha revaçta. Aklımda Sony A6500 modeli var, lensi ile beraber 10.000₺'ye almayı düşünürken başka önerileriniz var mı? Daha çok video, kısa film amacıyla kullanacağım.

Evet arkadaşlar, RTV bölümü okuyorum. Son zamanlarda aynasız modeller daha revaçta. Aklımda Sony A6500 modeli var, lensi ile beraber 10.000₺'ye almayı düşünürken başka önerileriniz var mı? Daha çok video, kısa film amacıyla kullanacağım.
A6500 gayet iyi bir tercih olacaktır.

Kağıt üstünde gayet güzel makine, tabii piyasadan uzak kalıp 7bin liraya APS-C sensörün alınabildiğini görünce insan ister istemez hayret ediyor. Tabii ki body kadar hangi lensle kombin edileceği de mühim Sony'nin lens yelpazesi en son bıraktığımda biraz sıkıntılıydı ama epey süre geçti.

Evet, daha çok video çekimi üzerinde yoğunlaşacağım. Kimi zaman tripod üzerinde değil de daha çok elimde dolaşacağım. Sony'nin kendi lensleri hala pahalı fakat Sigma lenslerle güzel uyum sağlıyor.

Ben alıyor olsaydım Fujifilm X-T3 alırdım. Log video var. 4k 60p var, yüksek bitrate var, 10 bit, ISO başarımı kaliteli, karenin tamamında faz alma var AF alanı dahil, H265 var gibi gibi sayabileceğim video için inanılmaz özellikleri var. Bu senenin en teknolojik fotoğraf makinesi seçildi bir de. Ben color correct ve color grading ile uğraştığım için tam benlik bir makine. Video da şimdilik o fiyata en iyi makine diyebilirim. Eğer kısa film çekeceksen ve film nasıl çekilir, hangi aşamalardan geçer, çekim sırasında, sonrasında neler yapılır öğrenip kendin yapmak istersen X-T3 bu teknikleri uygulamada yardım edecektir sana. Kısa filmi çektim şimdi Premiere Pro'da yan yana getireyim bir kısa film olsun diyorsan hiç yorulmadan Sony alabilirsin. 6500 işini görür. Sony zaten videoda başarılı makineler üretiyor. Sorunu olan daha görmedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı