YouTube 1080P kalitesi otomatik olarak seçilmiyor

ademsadik

Kilopat
Daha fazla  
Uzun zamandır bu sorunu çözemiyorum.

Android cihazda daha yüksek görüntü kalitesi olarak ayar yapıyorum. Neredeyse hiçbir videoda 1080p izletmiyor. 720P'de kalıyor. Manuel olarak 1080p seçmek durumunda kalıyorum.

Otomatik moda alıyorum yine 720P'de kalıyor.

Ayni durumu TV'de de yaşıyorum.

Internet baglantisi ile ilgili bir şey değil. Farkli cihaz, farkli lokasyon her şeyi denedim.

En son şunu düşündüm. YouTube kendi sunucularında fazla trafik olmasın diye 720P'de bırakıyor kaliteyi. Kullanıcı seçerse 1080p izletiyor.

Profil sayfası > ayarlar > video kalitesi tercihleri
Buradan hem mobil hem kablosuz ağlarda görüntü kalitesini arttırmayı deneyiniz. Eğer hala aynıysa internet hızınızla ilgili olabilir.

Bence de bu YouTube'un bir çakallığı. Ben de aylar önce aynı konuyu açmıştım. Nasılsa ekran küçük fark etmezler diye 720p izletiyorlar herhalde.

Önbellek temizlemeyi deneyin.
Okumadiniz konuyu.
farkli farkli cihazlarda denedim. Bilinen tum yontemleri denedim

Profil sayfası > ayarlar > video kalitesi tercihleri
Buradan hem mobil hem kablosuz ağlarda görüntü kalitesini arttırmayı deneyiniz. Eğer hala aynıysa internet hızınızla ilgili olabilir.
Hocam bilinen herseyi denedim. Konuya yazdim. Okumadiniz sanirim. 100 mbit inyernet ile denedim ayni. 20 mbit ile denedim ayni. Farkli cohaz aklima ne geldiyse hepsini denedim. Hep sonuc ayni

Bence de bu YouTube'un bir çakallığı. Ben de aylar önce aynı konuyu açmıştım. Nasılsa ekran küçük fark etmezler diye 720p izletiyorlar herhalde.
Aynen hocam. Var bir sıkıntı. Bizden kaynaklanmiyor ama orası kesin.

Hocam bilinen herseyi denedim. Konuya yazdim. Okumadiniz sanirim. 100 mbit inyernet ile denedim ayni. 20 mbit ile denedim ayni. Farkli cohaz aklima ne geldiyse hepsini denedim. Hep sonuc ayni
Okuduk da eldeki imkanlar bu. :) YouTube yüklenen video aktarırken kayıp olunca otomatik çözünürlük değiştiriyor. İzlediğiniz videoyu yüklediği sunucuyla da ilgili olabilir. Ama bu maalesef epeydir olan bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı