FPS ve hikaye oyunları için sistem yükseltme tavsiyesi

Kiss0fdeath

Hectopat
Şu an Zowie 360 Hertz monitör kullanıyorum. Sistemimi yükselteceğim ve önümde 3 seçenek var. Siz olsaydınız hangisini seçerdiniz?

1. seçenek: Zowie'yi satıp ASUS 540 Hertz'e geç ve sadece rekabetçi oyun oyna. ( sistemim gayet yeterli, oyunlarda 540 FPS üstünü görebiliyorum.)

2. seçenek: Zowie'yi satıp 4K OLED monitör al. Hem hikayeli oyunlarda hem rekabetçi oyunlarda kullan. ( tek sıkıntısı var. Monitör 32 inç olduğu için bu büyüklükte rekabetçi oyun oynanmaz maalesef. PUBG, CS2 gibi oyunları tryhard oynuyorum çünkü.)

3. seçenek: Zowie'yi satıp hem ASUS 540 Hertz al hem 4K OLED monitör al. Birini rekabetçi oyunlarda diğerini hikayeli oyunlarda kullan. (aslında bu seçenek mantıklı gibi gelse de çift monitör kullanmak da bana cazip gelmiyor.)

Sizce 4K OLED ekrana geçiş yapmaya gerçekten değer mi? Ve bu üç seçenekten hangisini seçerdiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinde LGA 1700 varken 14. nesile de geçebilirsin aslında elindeki sistem de güzel zaten.
Hocam anakartım sıkıntılı değiştirmem gerekiyor. Hazır değişmişken de am5 mantıklı geliyor. Bu konuda netim. Sadece konu detayında yazdıklarım arasında kararsızım.

Hocam anakartım sıkıntılı değiştirmem gerekiyor. Hazır değişmişken de AM5 mantıklı geliyor. Bu konuda netim. Sadece konu detayında yazdıklarım arasında kararsızım.

Şöyle de yapabilirsin o zaman, 7800x3D yerine yeni nesil Ryzen 9000 serisine geçersin, geçen ay BIOS güncellemesi de aldım bende 9000 desteği için tahmini yaza piyasaya düşer, ekran kartını da yıl sonu 5080 yaparsın 4090 alman gereksiz bence fiyatı sebebiyle de 5080 çıkınca daha ucuza daha iyi bir kart olacaktır.

Şöyle de yapabilirsin o zaman, 7800x3D yerine yeni nesil Ryzen 9000 serisine geçersin, geçen ay BIOS güncellemesi de aldım bende 9000 desteği için tahmini yaza piyasaya düşer, ekran kartını da yıl sonu 5080 yaparsın 4090 alman gereksiz bence fiyatı sebebiyle de 5080 çıkınca daha ucuza daha iyi bir kart olacaktır.
neden daha ucuz olsun...nvidia nın pahalı satış politikası devam ediyor pandemiden beri

Neden daha ucuz olsun...NVIDIA'nın pahalı satış politikası devam ediyor pandemiden beri

Evet ama 5080 4090'dan daha pahalı olamaz dolar bazında, 4070 Ti kullanıyor zaten benzer mimarideki daha güçlü karta geçmiş olacak sadece ama 50 serisinde ne geleceğini henüz bilmiyoruz belki DLSS 4 diyecekler ve sadece bu nesile özel olacak.

Geri
Yukarı