15 yaşında birisi için spor beslenme programı önerisi

Athena1

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Spora başlayalı 1 hafta oldu fakat hoca su için demekten başka bir şey söylemedi. Beslenme programı önerebilir misiniz? Yaşım 15. Bir de protein tozu içmeliyim. Protein tozları da var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Protein tozuna 3-4 ay gerek yok. Gıdalardan protein al ilk aylardan sonra başlarsın protein tozuna. Beslenme programını internette birçok site var onlardan bakabilirsin.

Hocam ben de spor hocama sormuştum programı. Sen çok fazla ye gibisinden bir şey demişti. Hocaya nasıl kilo alırım bana program söyler misiniz diye sormuştum ondan demişti. Bence sen düzgün beslen yeterince ye yeter diye düşünüyorum.

Arkadaşlar selam. Spora başlayalı 1 hafta oldu fakat hoca su için demekten başka bir şey söylemedi. Beslenme programı önerebilir misiniz? Yaşım 15. Bir de protein tozu içmeliyim. Protein tozları da var.
Profesyonel düşünmüyorsan eğer sana verilen programdan şaşma ( belli bir aydan sonra değiştirmelisin ) 2- Yağ oranın fazlaysa şekeri kes kardiyo ya önem ver. 3- Geliriniz iyiyse hergün belli gramaj kırmızı et veya tavuk tüketmen gelişimin için iyi olur. He yoksa da dünyanın sonu değil başka protein kaynakları da var. Anne yemeği de yiyebilirsin sorun değil. 4- Protein tozu seni allah katına çıkarmıyor. Adı üstünde eksik proteni tamamlamak için kullanıyorsun. Bunun yerine tavuk pilav tüketmen çok daha iyi. Şuan en kötü protein tozu 500TL zaten. Son olarak ağırlıkları bir anda arttırmaya gitme. Ağırlıkları şuan yaptığın ağırlıkta yanma hissetmiyorsan, kas grubuna hasar verdiğini hissetmiyorsan o zaman arttır. Başka soracağın varsa cevaplarım bilgim kadar. Ayrıca yaşın çok erken bu kadar kasma sporu. Senin için hobi olarak bir köşede dursun.

Hocam ben de spor hocama sormuştum programı. Sen çok fazla ye gibisinden bir şey demişti. Hocaya nasıl kilo alırım bana program söyler misiniz diye sormuştum ondan demişti. Bence sen düzgün beslen yeterince ye yeter diye düşünüyorum.
Kilo almak istiyorsan temiz bulk programlarına bakabilirsin. Cips çikolata cici bebe vs bunlarla da kilo alınır ama kirli kilo artışı olur yağ oranın artar. Sonra vermekte zorlanırsın. Temiz bulk a bir göz at.

Profesyonel düşünmüyorsan eğer sana verilen programdan şaşma ( belli bir aydan sonra değiştirmelisin ) 2- Yağ oranın fazlaysa şekeri kes kardiyo ya önem ver. 3- Geliriniz iyiyse her gün belli gramaj kırmızı et veya tavuk tüketmen gelişimin için iyi olur. He yoksa da dünyanın sonu değil başka protein kaynakları da var. Anne yemeği de yiyebilirsin sorun değil. 4- Protein tozu seni Allah katına çıkarmıyor. Adı üstünde eksik proteni tamamlamak için kullanıyorsun. Bunun yerine tavuk pilav tüketmen çok daha iyi. Şu an en kötü protein tozu 500TL zaten. Son olarak ağırlıkları bir anda arttırmaya gitme. Ağırlıkları şu an yaptığın ağırlıkta yanma hissetmiyorsan, kas grubuna hasar verdiğini hissetmiyorsan o zaman arttır. Başka soracağın varsa cevaplarım bilgim kadar. Ayrıca yaşın çok erken bu kadar kasma sporu. Senin için hobi olarak bir köşede dursun.

Kilo almak istiyorsan temiz bulk programlarına bakabilirsin. Cips çikolata cici bebe vs bunlarla da kilo alınır ama kirli kilo artışı olur yağ oranın artar. Sonra vermekte zorlanırsın. Temiz bulk a bir göz at.

Hocam benim metabolizmam hızlı o yüzden zor kilo alıyorum o yüzden ne bulursam yiyorum. Bir de orada dedim ya programı boş ver diye. Hocam yani sabah bunu ye daha fazlasını yeme. Öğlen bunu ye gramı gramına ikindi yemek yemek akşam bunları ye falan manasında dedim o kadar takma diye. Eğer profesyonel düşünmüyorsan. @Athena1

Hocam benim metabolizmam hızlı o yüzden zor kilo alıyorum o yüzden ne bulursam yiyorum. Bir de orada dedim ya programı boş ver diye. Hocam yani sabah bunu ye daha fazlasını yeme. Öğlen bunu ye gramı gramına ikindi yemek yemek akşam bunları ye falan manasında dedim o kadar takma diye. Eğer profesyonel düşünmüyorsan
Doğrudur bazal metobolizma yüksek olunca hızlı yakabiliyorsun. Bazal metobolizma da kas kütlesi fazla olunca vücutta yakım o kadar fazla oluyor. Ama sen yine de kirli beslenme. He yine de arada bir cips kola yap da cılkını çıkarma 😃

Geri
Yukarı