15 Yaşında Fitness'a başlangıç nasıl olmalı

syazmuwahh

Decapat
Daha fazla  
15 Yaşındayım 5x5 dumbbell alınır mı? Yoksa direk spor salonuna mı yazılmalı mıyım hangisi daha mantıklı veya da 3-4 ay dumbbell çalışıp sonra spor salonuna mı yazılmalıyım? Fikir verir misiniz?

15 yaşında çok gelişim olacağını sanmam çünkü testosteron oranı bilimsel araştırmalara göre 17-18 civarında yükselmeye başlıyor yani şimdilik istersen dumbbell ile evde çalış 16-17 olunca spor salonuna gidersin. Şimdilik hareketleri öğren programlara aşina ol kas gruplarının ne olduğuna hangi bölgede hangi kasların bulunduğuna hangi hareketlerle en efektif şekilde çalışabileceğini öğren ve evde uygula yeter.

Kendi beden ağırlığınızla istenilen hareketler yapıldığında herhangi bir fitness salonuna gitmeden çalışabilirsiniz. Bunlarla ilgili olarak youTube vb. mecralarda hareketler gösterilmektedir. Kendimde evde bu şekilde çalışmaktayım. Odama büyük bir ayna koydum ara ara aynaya bakarak hareketler yapıyorum. Şinav, mekik vb. kardiyo hareketlerle zinde kalıyorum her zaman. Benimde tavsiyem bu olacaktır. Salon sporları devamlılık gerektirir mali imkanda gerekli bunun için. Ancak, parasız ücretsiz bunları kendi başınıza yapabilmek varken gitmeye gerekte kalmaz. Saygılarımla.

Yeni konular

Geri
Yukarı