2 TB M.2 SSD önerisi

Fatihistaken

Hectopat
ASUS ROG STRIX G16 G614JI-N3187W
Bu laptopu kullanıyorum, bu laptopun ikinci SSD slotuna yeni 2 TB SSD alarak oyun yüklemeyi veya videolarımı oraya depolamayı düşünüyorum.
Düzgün bir SSD arıyorum, ileride problem yaratmayacak ve sorun yaratmaması için DRAM'li olursa güzel olabilir.
Buna göre M.2 formatında olacak şekilde çünkü 2.5 yeri yok laptopta, önerilerinizi bekliyorum.
Fiyat olarak F/P olursa güzel olur ve fiyat ne kadar düşük o kadar iyi tabii ki. :)

Sadece depolama için alıyorsanız bu atılanlar iyidir.
İşletim sistemi kurmayı düşünürseniz bu daha iyidir.

Kioxia iyi de Corsair olan alınmaz. G3'ün 3'te 1'i kadar TBW sunuyor DRAM de yok üstüne yani ömrü bayağı kisa olabilir. Kioxia alınır ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kioxia iyi de Corsair olan alınmaz. G3'ün 3te 1'i kadar TBW sunuyor DRAM de yok üstüne yani ömrü bayağı kisa olabilir. Kioxia alınır ama.
TBW değeri, el altından değiştirilebilen bir değer. "Corsair değiştiriyor" demiyorum ama TBW'ye pek fazla itimat edilmemeli. Kioxia olan da da DRAM yok ama depolama için gerekte yok DRAM'e.

TBW değeri, el altından değiştirilebilen bir değer. "Corsair değiştiriyor" demiyorum ama TBW'ye pek fazla itimat edilmemeli. Kioxia olan da da DRAM yok ama depolama için gerekte yok DRAM'e.
El altından TBW değiştirme iddiadan öteye gitmez. Neticede 5 yıl içinde o TBW'ye ulaşmadan problem çıkarsa garantisi var. Gerçi ben Kioxcia modelini de plus g2 zannederek alabilirsin dedim ama bence G3 olani alinmaz onu da düzelteyim. Şahsen iki SSD'ye de para vermezdim PLUS G2 modeli 3000'e bulunabiliyorken.

El altından TBW değiştirme iddiadan öteye gitmez. Neticede 5 yıl içinde o TBW'ye ulaşmadan problem çıkarsa garantisi var. Gerçi ben Kioxcia modelini de plus g2 zannederek alabilirsin dedim ama bence G3 olani alinmaz onu da düzelteyim. Şahsen iki SSD'ye de para vermezdim PLUS G2 modeli 3000'e bulunabiliyorken.

DRAM'e ihtiyaç yok depolama için. Ayrıca çoğu yerde G3'ün performansı daha yüksek. Ayrıca o TBW değerinden kat kat fazla veri yazabiliyor SSD'ler neredeyse her zaman ve değiştiriledebilir.
@William Butcher

DRAM'e ihtiyaç yok depolama için. Ayrıca çoğu yerde G3'ün performansı daha yüksek. Ayrıca o TBW değerinden kat kat fazla veri yazabiliyor SSD'ler neredeyse her zaman ve değiştiriledebilir.
@William Butcher
Mesele depolama için DRAM'e ihtiyaç olup olmaması değil ki, özellikle büyük boyutlu dosya aktarimlarinda daha hızlı olsalar bile DRAM'siz modeller daha yavaş tamamliyorlar aktarımı incelemelerde. Ayrıca ciddi fiyat farkı da var. Corsair olan o paranın SSD'si değil. G3 için de yukarıdaki mesajlarım duruyor, kağıt üzerinde daha yüksek TBW sunuyor bu da 5 yıllık garanti boyunca avantaj. G2'nin Gen4 versiyonu olarak aklımda kalmış ama DRAM'le olup olmamasılya ilgili önceki versiyondan dolayı ekstra araştırma gereği duymamistim açıkçası.

Netice itibariyle tek kistasim DRAM değil açıkçası, arada fiyat farkı varsa o fiyat farkının hakkını almak isterim. Bütçe GEN4 SSD almanın baya göre çok bir esprisi yok, zaten depolama için kullanılıyor büyük boyutlu dosya aktarımında da o hızların bir getirisi olmuyorsa aradaki fiyat farkını neden vereyim? Daha kalite GEN3 alırım en azından kafam rahat olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı