2015 MacBook vs. 2017 MacBook

forforum

Hectopat
Merhaba,

Aşağıda linklerini paylaştığım Macbook Pro'lardan birini almayı düşünüyorum. En az 7-8 yıl kullanacağım. Siz olsanız hangisini neden tercih ederdiniz?

Fiyatları aynı olmakla birlikte; artıları ve eksileri şu şekilde:

2017 Macbook
Artıları
  • Güncel kasa ( daha hafif ve ince)
  • İşlemcisi 7. Nesil
  • 512 GB SSD
  • Touchbar
Eksileri
  • i5 işlemci
  • 13.3" ekran
  • 8 GB ram
  • Sadece thunderbolt port olması

2015 Macbook
Artıları
  • i7 işlemci
  • 15.4" ekran
  • 16 GB ram
  • HDMI, USB 2.0, hafıza kartı portlarının olması.
Eksileri:
  • Eski kasa
  • 4. nesil düşük işlemci hızı
  • 256 GB SSD

Apple Macbook Pro Intel Core i7 4770HQ 16GB 256GB SSD MacOS X 15.4" QHD Taşınabilir Bilgisayar MJLQ2TU/A Apple Macbook Pro Intel Core i7 4770HQ 16GB 256GB SSD MacOS Fiyatı

Apple MacBook Pro Touch Bar Intel Core i5 7267U 8GB 512GB SSD MacOS Sierra 13.3" QHD Taşınabilir Bilgisayar MPXY2TU A - Silver Apple MacBook Pro Touch Bar Intel Core i5 7267U 8GB 512GB Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Resmi 2018-09-06 ÖÖ 11.58.36.png

Bence TouchBar'a gerek yok bu bilgisayar gayet alınabilecek bir bilgisayar. Eğer hafıza sorun olabilir diyorsanız. 2015 Model olanından alıp ileride gerekirse Transcend JetDrive ile hafıza kartı yerine SSD takıp kullanabilirsiniz. Eski kasa eksi olarak görmeyin eski kasa olmasının öyle abartılı bir eksikliği yok ama 15" olması taşınabilirlik açısından biraz zorlayabilir. 13" 2015 model bulabilirseniz daha iyi olur.

Eki Görüntüle 328960

Bence TouchBar'a gerek yok bu bilgisayar gayet alınabilecek bir bilgisayar. Eğer hafıza sorun olabilir diyorsanız. 2015 Model olanından alıp ileride gerekirse Transcend JetDrive ile hafıza kartı yerine SSD takıp kullanabilirsiniz. Eski kasa eksi olarak görmeyin eski kasa olmasının öyle abartılı bir eksikliği yok ama 15" olması taşınabilirlik açısından biraz zorlayabilir. 13" 2015 model bulabilirseniz daha iyi olur.

Gönderdiğiniz fotoğraftaki Macbook modeli nedir? i5 işlemcili 8 GB ram dışında göremedim ben.
13" önerinizi dikkate alacağım.
Teşekkür ederim.

Gönderdiğiniz fotoğraftaki Macbook modeli nedir? i5 işlemcili 8 GB ram dışında göremedim ben.
13" önerinizi dikkate alacağım.
Teşekkür ederim.

13 inç MacBook Pro
  • 2.3 GHz çift çekirdekli 7. nesil Intel Core i5 işlemci, 3.6 GHz’e kadar Turbo Boost
  • Intel Iris Plus Graphics 640
  • 16 GB 2133 MHz LPDDR3 bellek
  • 256 GB SSD depolama
  • İki adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası
  • Arkadan Aydınlatmalı Klavye - Türkçe Q Klavye
  • Aksesuar Seti
  • Force Touch trackpad

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı