2023 yılında iPhone X alınır mı?

SPEAZCHY

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RYZEN 7 5800H RX 6600M 512 GB SAMSUNG SSD
Meslek
ÖĞRENCİ
Merhaba şu an elimde Huawei P Smart 2019 64 GB var telefon sorunsuz ben bu telefonu verip üstüne 2.5 bin TL ekleyip iPhone X 64 GB almayı düşünüyorum sizce alabilir miyim? Hem de alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınabilir güzel cihaz. iPhone 6S bile halen günümüzde kullanılabilirken X'in kullanılmaması için bir sebep yok. Kronik sorunu sıkıntı değil. Çoğu telefonun kronik sorunu var zaten. Bu pek takılacak bir şey değil.

Hocam orası öyle güzel cihaz, ama:
1. Artık gerçekten eskidi, güncelleme desteği kesilecek. (Ana iOS güncellemeleri.)
2. Sorunları olan bir telefon, sadece ekran değil, aşırı ısınma gibi sorunları da var.

12 altı alınmaz.
Bu biraz abartı oldu. Uygun fiyata bulunursa 11 Pro/Max, 11, XS, XR alınabilir.

Hocam orası öyle güzel cihaz, ama:
1. Artık gerçekten eskidi, güncelleme desteği kesilecek. (Ana iOS güncellemeleri.)
2. Sorunları olan bir telefon, sadece ekran değil, aşırı ısınma gibi sorunları da var.
Aşırı ısınma da değil. Telefonun anakart problemleri de mevcut. Face İD vs. hariç.

iPhone X günümüz şartlarında ancak yurt içi ve uygun bir fiyata bulunursa alınabilir. Çok yerin dibine de sokmamak lazım ama iPhone X birtakım sinir bozucu problemlere sahip. Eski bir iPhone X kullanıcısı olarak bunlardan en belirgin olanı kötü termal başarımı. Gündelik işlemlerde dahi telefon çok ısınıyor. Instagram da HDR özellikli videoları oynatırken özellikle çok fazla ısınıyor. Performans olarak 6 yaşında bir cihaz için gayet iyi performansı lakin uygulama açılışlarında eskisi kadar seri değil ve RAM miktarından ötürü arkada uygulama tutamıyor.

Ekranla alakalı problemleri de mevcut. Bazen ekran tepki vermiyor, basmıyor. Ben ekranın alt kısımlarında çok yaşıyordum bu sorunu. Kilitleyip tekrar açınca düzeliyordu. iOS 16 ile bir iOS 9 yüklü 4S kadar olmasa da hantal çalışıyor cihaz. Animasyonların düzgün çalışmaması, ana ekranda bile kare hızı düşüşleri, saçma sapan buglar sizi delirtebilir bir noktada. Alacaksanız bunları bilip almanız gerekir. Onun dışında tasarım olsun, ekran olsun, kasa olsun, kamera olsun çok premium bir telefon o yönlerine lafım yok. Ama donanımsal olarak hem sıkıntılara sahip hem de yazılımsal olarak hantallaştı.

iPhone X genelinde gerçi çoğunda Face ID çalışmıyor elinde kalır IP 11 günümüz koşullarında bile fiyat performans olarak geride iPhone 12 alınır ama o fiyatlara çıkmak TR de zor bundan dolayı güncel bir Android tel almanı öneririm ama tabii ki illa iPhone istiyorum yüksek fiyatlara cıkamam diyorsan XR en iyi seçenek.

iPhone kullanmaya alışıksanız ve bütçenize en uygun telefon X ise alınır. Kasım ayında yenilenmiş X aldım. Sonra o çalınınca tekrar yenilenmiş X aldım :D Gayet memnunum üstelik easycep gibi firmaların garanti desteği de olduğu için sorun oluştuğunda hemen çözülüyor. Performans olarak da gayet iyi bence. Zaten iPhone’larda çok kasma, donma vs olduğunu görmedim bundan önce de 7 kullanıyordum o da aynı şekilde. Yani kısacası bence gayet alınabilir bir cihaz günlük kullanıcı isen. Kamerası vesaire gayet tatmin edici. Aldığım iki cihazda da Face ID çalışıyordu bu arada. Ekranları biraz sorunlu olabiliyor sadece, ancak garantili alırsan masraf çıkartmadan ekran değişimi sağlıyorlar. Onun dışında performans, şarj süresi olarak 6 yıllık bir telefona göre oldukça iyi diyebilirim.

Merhaba şu an elimde Huawei P Smart 2019 64 GB var telefon sorunsuz ben bu telefonu verip üstüne 2.5 bin TL ekleyip iPhone X 64 GB almayı düşünüyorum sizce alabilir miyim? Hem de alınır mı?

Çok uzun yıllar kullanacaksanız alınmaz. Ama 1 - 2 yıl idarelik kullanılacak ise alınabilir.

Geri
Yukarı