21 yaşında mezuna kalmak mantıklı mı?

Hocam fen çalışmak için önerdiğiniz bir hoca çalışma tarzı vs varmı fen netimi bir türlü arttırmiyorum temel sebebi tabi ki yeteri kadar çalışmamak ama matematik gibi çalıştığımin karşılığını aldığımı düşünmüyorum. Tytde 5 aytde 5 tane falan yapıyorum
Fende oneri yapmam pek dogru olmaz cunku bende baya ariza yasiyorum ozellikle fizik konusunda batirdim. tek onerebilicegim sey kimyada gorkem sahin muazzam bir hoca. onun disinda bende fen konusunda iyi oldugumu dusunmuyorum cok dalgali hareket ediyor netlerim bu da bence temel yetersizliginden kaynakli gibi

Merhaba, ben 2024 Kasım ayında 21 yaşına gireceğim 18 19 yaşlarında farklı bir işin peşinden koştuğum için sınava girmedim. O işi hallettikten sonra bu sezon sınava gireceğim ama AYT fendeki zayıflığım yüzünden tahminimce 55 60k gibi istediğim bölüme bayağı uzak sıralama yapacağım. Okumak istediğim bölüm tıp veya diş hekimliği sizce bu yaşta mezuna bırakmalı mıyım? Etrafımdakiler yaşın gecikecek diyor ama eğer mezuna bırakmazsam büyük ihtimal mühendislik veya eczacılık gibi istemediğim bir mesleği okumak ve yapmak zorunda kalacağım. fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Not: Genelde netlerim şu şekil oluyor (OBP 75).

AYT matematik 32 -33 net.
AYT fizik 2 ya da 3 net.
AYT kimya 9 net.
AYT biyoloji 6 net.

Ne yapmaya karar verdin merak ettim benim bu yıl 2. mezun senemdi süreci iyi yönetmedim hedefım tıp 3 kalsam mı kalmasam mı bilmiyorum artık çok yoruldum bir bölüm yazarsam daha çok yığranacağımı biliyorum ama elimden bir şey gelmiyor tabii bir de aile faktörü var bu sene üniversite git diyorlar ne yapacağım hiçbir fikrim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı