3000 TL'ye kadar klavye önerisi

Bütçe
3000

MerdoAley

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi / Akademisyen
Herkese merhaba,

Uzun bir süre kullandığım klavyem SS Apex M800 ömrünü doldurmaya başladı. Bende yeni maceralara atılmak istiyorum.

Switch'lerin çok sesli olmamasını istiyorum o yüzden, red veya brown Switch tercihim olacaktır. Rekabetçi oyun neredeyse hiç oynamıyorum.

Genel kullanım olarak makale ve yazılım yazarken kullanabileceğim konforlu ve rahat bir klavye arayışındayım.

Aradığım özellikler genel olarak;
*Hem kablolu hem kablosuz kullanım olması.
*Premium keycapsler.
*Gece kullanımı için ışıklandırma.
*Tkl olup olmaması çok da önemsediğim bir özellik değil fakat end ve Home tuşu olmalı.
*Klavye Layout'u (küçük enter'lı) ABD düzen olması
————————————

Forumda biraz araştırdığımda epomaker TH80 Pro hoşuma gitti fakat keycapsler ışık geçirmiyor.

MX Keys'i deneme fırsatım oldu fakat hissiyatı hoşuma gitmedi (makas Switch'ler laptop klavyesi hissiyatı verdi).

Nuphy klavyeler çok hoşuma gitti fakat maalesef Türkiye'ye gönderim yapmıyorlar.

Çok fazla seçenek var hangisini almalıyım gerçekten bilemedim. Bana fikir verebilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bu krem sarı diye geçen switchlerin internetten videolarını izledikçe bir şey yazasım geliyordu.
Taro dostum ilgilendiğin için teşekkür ederim, şimdi inceliyorum.

Eğer aklına farklı modellerde gelirse, alıntılayabilirsen çok sevinirim.

Malesef kullanımıma uygun değiller, işim gereği klavyemi yanımda taşımam gereken durumlar oluyor dolayısıyla kablosuz da kullanabilmem gerek.

Taro dostum ilgilendiğin için teşekkür ederim, şimdi inceliyorum.

Eğer aklına farklı modellerde gelirse, alıntılayabilirsen çok sevinirim.

Malesef kullanımıma uygun değiller, işim gereği klavyemi yanımda taşımam gereken durumlar oluyor dolayısıyla kablosuz da kullanabilmem gerek.
TH80 Pro aslında güzel bir klavye. Eğer custom keycaps ile de değiştirebilirseniz tam da aradığınız klavye olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı