Çözüldü 3080 Ti sistemde OBS çok kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
I7 10700F Zotac Gaming 3080TI/3070TI Playstation 5 Digital Edition ( diğer ayrıntılar hakkımda kısmında)
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarımda 3080 Ti 32 GB 3600 MHz RAM i7 10700F var ama OBS delice kasıyor. Bilgisayarımın tek kötü yanı stok soğutucu kullanmam. Acaba sıcaklık arttıkça OBS'in kasma ihtimali mi var haftada 2-3 kez yayın yapıp video çekmek istiyorum hobi için. Ne yaparsam yapayım düzeltemedim. GTX 1650 i7 9750H 16 GB RAM'li laptopumda bile daha iyi çekebiliyorum ama bu bilgisayarımda çekmek istiyorum sebebi ne olabilir?

Çözüm

Bu şekilde ayarlayıp SS paylaşır mısın + sol tarafta video sekmesi.

1678274813304.png
Kayıt kısmında türü Nvech seçer misiniz ya da o ayar nereyse şuan ofiste olduğum için laptopumda dahili grafik var o yüzden ayarlar çıkmıyor sizi yoruyorum.
zzzzz

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-03-08 142241.png
    Ekran görüntüsü 2023-03-08 142241.png
    82,5 KB · Görüntüleme: 29

Dosya Ekleri

• ww.png
    ww.png
    25,5 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• w.png
    w.png
    30,4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Cennetlik adamsın vesselam çok iyi video çekiyor teşekkür ederim.

Hayatımda gördüğüm en iyi videoları 144 FPS de çekiyorum cidden şahanesin bunun videosunu çekmelisin.

Kusura bakma mesai yoğundu :) Yakında Youtube kanalımda bu tarz rehberler yayın ayarları kayıt ayarları paylaşıyor olacağım. Kendime bu konuda çok güveniyorum çünkü bende yayıncıyım işin mutfağındayım yani. :)

Anca dönebildim evet evet kendim de içerik üretici yayıncı olduğum için en iyi ayarı hangi sistem hangi ayarı kaldırır biliyorum dostum. Dosya boyutu da hareketli sahnelerde daha fazla yavaş sahnelerde daha az tutar.

Ayarların doğru şuan, dosya boyunu önemli değil ise "22" yaptığın yeri 20 yapabilirsin.
Dosya boyutu fazla geliyorsa "24" "25" olarak ayarlayabilirsin.

Sana tavsiyem oyun kaydı alıyorsan "ekran yakalama" kullanma FPS'ini düşürür.
Kullanman gereken "oyun yakalama" bunun düzgün çalışması için OBS her seferinde sağ tık "yönetici olarak başlat" demelisin. Daha sonrasında oyunu OBS'de görünce oyunu OBS'de gördüğün ekrana "sağ tık" "Önizlemeyi Etkinleştir" kısmının tikini kaldır.

Birde son tavsiye olarak Windows'da ki uygulamalar videoları kasıyormuş gibi seni yanıltabilir o yüzden VLC kurmalısın. Linki veriyorum varsayılan video oynatma uygulaması olarak atarsın windows'dan.

1678286733545.png

Kusura bakma mesai yoğundu :) Yakında Youtube kanalımda bu tarz rehberler yayın ayarları kayıt ayarları paylaşıyor olacağım. Kendime bu konuda çok güveniyorum çünkü bende yayıncıyım işin mutfağındayım yani. :)

Anca dönebildim evet evet kendim de içerik üretici yayıncı olduğum için en iyi ayarı hangi sistem hangi ayarı kaldırır biliyorum dostum. Dosya boyutu da hareketli sahnelerde daha fazla yavaş sahnelerde daha az tutar.

Ayarların doğru şuan, dosya boyunu önemli değil ise "22" yaptığın yeri 20 yapabilirsin.
Dosya boyutu fazla geliyorsa "24" "25" olarak ayarlayabilirsin.

Sana tavsiyem oyun kaydı alıyorsan "ekran yakalama" kullanma FPS'ini düşürür.
Kullanman gereken "oyun yakalama" bunun düzgün çalışması için OBS her seferinde sağ tık "yönetici olarak başlat" demelisin. Daha sonrasında oyunu OBS'de görünce oyunu OBS'de gördüğün ekrana "sağ tık" "Önizlemeyi Etkinleştir" kısmının tikini kaldır.

Birde son tavsiye olarak Windows'da ki uygulamalar videoları kasıyormuş gibi seni yanıltabilir o yüzden VLC kurmalısın. Linki veriyorum varsayılan video oynatma uygulaması olarak atarsın windows'dan.

Eki Görüntüle 1694603
Selam abi videolar hala çok kaliteli oluyor p7 en iyi kalitede çekiyorum ama 25 dakikayı geçtikten sonra kayıt durduruluyor hatası alıyorum cpu da %3.5 tan yukarı çıkmıyor izliyorum sürekli. Video çekiyorum çöp oluyor sürekli. ne yapmam gerekiyor

Bu şekilde ayarlayıp SS paylaşır mısın + sol tarafta video sekmesi.

Eki Görüntüle 1694378

Hocam selam, bende aynı sorundan müzdariptim sizin konuyu gördüm yaptım ve videolar yayın on numara oldu ama şöyle bir sıkıntı var. Sistemim R9 5900X RTX 3080 Ti 32 GB RAM 1TB m2. mesela Ready or Not oynuyorum bir sıkıntı yok kasma yok ama BF2042 bazı haritaların da kasma meydana geliyor ne yapmam lazım bununla ilgili.

Yeni konular

Geri
Yukarı