45.000 TL'ye 16 GB iMac önerisi

Yer
Malatya
Çok eski model olmayan fiyatı da 40k-45k'yı geçmeyecek bir iMac modeli arıyorum. 16 GB RAM olursa sevinirim. Apple'ın bilgisayarlarının çeşitlerini bilmediğimden konu açıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Şu monitörlü olanlardan olacak.

Sorması ayıp iMac neden alıyorsun onunla oyun yüksek performans oynanmaz biliyorsun degil mi?

8 GB olan pt üzerinde öğrenci indirimiyle beraber 40 bine geliyor.

Hocam konuyu baltalamak gibi olmasın ancak size mac studio yada mac mini öneririm. Bir tane ekran ile her şey tıkırında. Hem daha performanslı hem daha ucuza gelir. Tabii iMac'i ekranı için tercih etmiyorsanız.

Sorması ayıp iMac neden alıyorsun onunla oyun yüksek performans oynanmaz biliyorsun degil mi?
Oyun oynayacağımı kim söyledi? İş yeri için lazım babama sürpriz yapmak istiyorum. Windows'u da pek sevmez çok alışık değil.

Bir de hangi amaçla kullanılacaki?
Halihazırda Macbook var onu seyahatlerinde götürüyor önemli işi olduğunda. İşyeri için bir tane masaüstü almak istiyordu. 2013 model olduğundan hiçbir şey indirilmiyor artık. Excel hazırlama, mail vb. şeyler atma gibi işlemler için.

8 GB olan pt üzerinde öğrenci indirimiyle beraber 40 bine geliyor.
Stokta yok hocam.

Hocam konuyu baltalamak gibi olmasın ancak size mac studio yada mac mini öneririm. Bir tane ekran ile her şey tıkırında. Hem daha performanslı hem daha ucuza gelir. Tabii iMac'i ekranı için tercih etmiyorsanız.
Yani en kötü dediğiniz gibi Mac studio alır, iyi bir monitör bağlayıp setup'ı kurarım ama o da çok pahalıya geliyor.

Hocam Mac mini 1 TB (35K) + Samsung 24 inç 75Hz (3K) monitör işimi görür mü sizce? 8GB RAM'e razıyım problem yok. Isınma problemi çıkar mı?

Son düzenleme:
Hocam 45k bütçeye şöyle bir şey alabilirsiniz;
+ samsung monitör :)

Muhtemelen sizi 5-10 sene götürür.

Oyun oynayacağımı kim söyledi? İş yeri için lazım babama sürpriz yapmak istiyorum. Windows'u da pek sevmez çok alışık değil.

Halihazırda MacBook var onu seyahatlerinde götürüyor önemli işi olduğunda. İş yeri için bir tane masaüstü almak istiyordu. 2013 model olduğundan hiçbir şey indirilmiyor artık. Excel hazırlama, mail vb. şeyler atma gibi işlemler için.

Stokta yok hocam.

Yani en kötü dediğiniz gibi Mac Studio alır, iyi bir monitör bağlayıp Setup'ı kurarım ama o da çok pahalıya geliyor.

Hocam Mac mini 1 TB (35k) + Samsung 24 inç 75Hz (3K) monitör işimi görür mü sizce? 8 GB RAM'e razıyım problem yok. Isınma problemi çıkar mı?

Tek renkte stok kalmış hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı