5800X işlemci stres testinde 90 derece oluyor

O zaman montaj ve macun konusunu tekrar gerçekleştirmen gerek söküp. Ona rağmen düşmezse pompanın içinde de problem olabilir. Garantiye göndermeyi düşünebilirsin. Ben pompamın fan devrini BIOS'tan görebildiğim için bir problem olsa anlarım mesela. Sen de ana karta bağladıysan tek bir slota, bak bence RPM değerine.

O zaman montaj ve macun konusunu tekrar gerçekleştirmen gerek söküp. Ona rağmen düşmezse pompanın içinde de problem olabilir. Garantiye göndermeyi düşünebilirsin. Ben pompamın fan devrini BIOS'tan görebildiğim için bir problem olsa anlarım mesela. Sen de anakarta bağladıysan tek bir slota, bak bence RPM değerine.

Peki bakim RPM deyeri nasıl olmasi gerekiyoki resimle paylaşirim.

O zaman montaj ve macun konusunu tekrar gerçekleştirmen gerek söküp. Ona rağmen düşmezse pompanın içinde de problem olabilir. Garantiye göndermeyi düşünebilirsin. Ben pompamın fan devrini BIOS'tan görebildiğim için bir problem olsa anlarım mesela. Sen de anakarta bağladıysan tek bir slota, bak bence RPM değeri

Peki bakim RPM deyeri nasıl olmasi gerekiyoki resimle paylaşirim.

MVIMG_20230406_212510.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20230406_210620.jpg
    IMG_20230406_210620.jpg
    105,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Pompa dönüş hızın 2500 RPM orijinalinde. Yani sıvı soğutucunda hiç bir problem yok şu anda.

Kasa içindeki hava akışını en makul düzeyde olacak şekilde fan dizilimini de ayarladığına eminsen eğer aklımda şu anda pompa bloğunu tekrar söküp kaliteli bir macunla yenileyip tekrar güzelce takman. Pompa başlığı takılırken vidalarını da çaprazlı sırada olacak şekilde tam abanmadan biraz biraz sıkarak 3 4 turda tamamen sıkmış olmalısın ki her tarafı eşit basınçta olsun ve macun güzel dağılsın. Çok abartı da sıkmamak lazım ama asla gevşek de bırakmamak lazım. Bir de işlemcin zaptı zor bir işlemci. Kullandığın sıvı soğutucu modelinle kapışabilecek 240mm'ler mevcut piyasada. O nedenle de işlemcin için verebildiği performans da bu kadar olabilir ama yeni bir tane almadan önce bence bu aşamaları bir dene.

Hocam sorunun inşallah çözülür de kasa çok güzel be insan bakmaya doyamıyor maşallah.

İnşallah cözülür ya cok teşekkür ederim. Bu kasayi cok özenerek topladim elimden geldikce en iyisini almaya caliştim ama sanirsam sivi soğutmam biraz zayif.

Pompa dönüş hızın 2500 RPM orijinalinde. Yani sıvı soğutucunda hiçbir problem yok şu anda.

Kasa içindeki hava akışını en makul düzeyde olacak şekilde fan dizilimini de ayarladığına eminsen eğer aklımda şu anda pompa bloğunu tekrar söküp kaliteli bir macunla yenileyip tekrar güzelce takman. Pompa başlığı takılırken vidalarını da çaprazlı sırada olacak şekilde tam abanmadan biraz biraz sıkarak 3 4 turda tamamen sıkmış olmalısın ki her tarafı eşit basınçta olsun ve macun güzel dağılsın. Çok abartı da sıkmamak lazım ama asla gevşek de bırakmamak lazım. Bir de işlemcin zaptı zor bir işlemci. Kullandığın sıvı soğutucu modelinle kapışabilecek 240Mm'ler mevcut piyasada. O nedenle de işlemcin için verebildiği performans da bu kadar olabilir ama yeni bir tane almadan önce bence bu aşamaları bir dene.

Dediklerinizi yapacağım ama tahminimce benim sıvı sogutma bu işlemciye yeterli değil ama eminim ki daha düsük bir işlemciyi güzel soğutur.

Pompa dönüş hızın 2500 RPM orijinalinde. Yani sıvı soğutucunda hiçbir problem yok şu anda.

Kasa içindeki hava akışını en makul düzeyde olacak şekilde fan dizilimini de ayarladığına eminsen eğer aklımda şu anda pompa bloğunu tekrar söküp kaliteli bir macunla yenileyip tekrar güzelce takman. Pompa başlığı takılırken vidalarını da çaprazlı sırada olacak şekilde tam abanmadan biraz biraz sıkarak 3 4 turda tamamen sıkmış olmalısın ki her tarafı eşit basınçta olsun ve macun güzel dağılsın. Çok abartı da sıkmamak lazım ama asla gevşek de bırakmamak lazım. Bir de işlemcin zaptı zor bir işlemci. Kullandığın sıvı soğutucu modelinle kapışabilecek 240Mm'ler mevcut piyasada. O nedenle de işlemcin için verebildiği performans da bu kadar olabilir ama yeni bir tane almadan önce bence bu aşamaları bir dene.

Vallahi normal macun sürdüm dıyer orta kalite arasında hiç fark olmadı Dark macun kunlandim 20 dk da 90 ulaşti gene.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı