Çözüldü A1 ile B1 ehliyet farkı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Saarkadaş

Hectopat
Daha fazla  
16 yaşıma girdim ve motorsiklet sürmek için ehliyet alacağım. İnternette B1 ve A1 ehliyetlerine 16 yaşında başvurabileceğim yazıyordu, A1 ile B1'in farkı nedir, ben hangisini almalıyım?

Çözüm
A1 iki tekerlekli araçlar için, B1 dört tekerli araçlar için.

A1'de 125CC'ye kadar motosiklet, B1 en fazla 400 kilo olan araçlar için geçerli.
@kmlsat Sağlık raporunu zaten sürücü kursuna başvururken veriyorlar. Ehliyet randevusunda değil. Zaten sağlık raporu çıkmayan sürücü kuırsuna alınmıyor.
Sağlık raporunu nasıl sürücü kursu veriyor ? Benden vaktinde sağlık ocağından almamamı istemişlerdi tanıdığım çoğu kişide de durum böyleydi.

Ayırca bildiğim kadarıyla sürücü kurslarının bu belgeyi vermeye yetkisi yok.

Sağlık raporunu nasıl sürücü kursu veriyor ? Benden vaktinde sağlık ocağından almamamı istemişlerdi tanıdığım çoğu kişide de durum böyleydi ?
Sağlık raporunu sürücü kursu veriyor demedim. Adaylar, sağlık raporlarını sürücü kurslarına henüz başlarken veriyorlar dedim.

@kmlsat Sağlık raporunu zaten sürücü kursuna başvururken veriyorlar. Ehliyet randevusunda değil. Zaten sağlık raporu çıkmayan sürücü kuırsuna alınmıyor.
@Saarkadaş başvurudan önce toplaması gereken evraklardan söz etmiş ehliyet randevusu hakkında konuşmuyorum kursa başvurması için gerekli olan evraklardan söz ediyorum @Saarkadaş ın yardım istediği konu da bu zaten. Sürücü kursuna gidip başvurmaya çalıştığınızda ise size bunları veremiyorlar getirmenizi istiyorlar.

@Saarkadaş başvurudan önce toplaması gereken evraklardan söz etmiş ehliyet randevusu hakkında konuşmuyorum kursa başvurması için gerekli olan evraklardan söz ediyorum @Saarkadaş ın yardım istediği konu da bu zaten. Sürücü kursuna gidip başvurmaya çalıştığınızda ise size bunları veremiyorlar getirmenizi istiyorlar.

Yani benim sürücü kursuna kayıt olmam için sağlık raporu mu lazım?

Yeni konular

Geri
Yukarı