A520M-H anakartla Windows 11'e geçilebilir mi?

founderkral

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Asus Dual RX 6500 XT Oc Edition
Anakart
Gigabyte A520M-H
Merhaba. Bugün bilgisayarım elektrik kesintisinden kapandı ve açılırken güncelleme yapıldı. Güncelleme bittikten sonra bilgisayarımı normal bir şekilde açtım fakat sağ altta Windows Update logosu vardı. Bu logonun sağ alt kısmında mavi bir nokta gözüküyor. Baktığımda ise "Windows 11 22H2 sizin için hazır" diyordu.

Ayarlardan Windows Update'e girdiğimde Windows 11'e yükseltin yazısını gördüm. Ancak kafama takılan soru benim bilgisayarımın anakartı Gigabyte A520M-H, yani Gigabyte anakart olduğu için secure boot ayarını açmaya çekiniyordum ve şu an kapalı diye biliyorum. Size asıl sorum bu ayar kapalı ise bu güncelleştirmeyi yapmamda bir sorun olur mu?

Not: Şu an geçici olarak HDD kullanıyorum. Yakın zamanda SSD'ye geçmeyi planladığımdan şu an yapmak pek mantıklı görünmüyor fakat SSD ye geçtiğimde Windows 11 temiz kurulum yapsam sorun çıkar mı?

Windows Update.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 2600 3.4 GHz

Sistem destekliyor. Ben her şeye baktım Sistem Sağlık Denetimi uygulamasından. Tek eksik Secure Boot.
Siteminiz 11 için uyumlu, TPM kontrolü için aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

Bunun dışında aceleniz yoksa bekleyin, SSD aldıktan sonra temiz kurum ile 11'e geçersiniz.

Siteminiz 11 için uyumlu, TPM kontrolü için aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

Bunun dışında aceleniz yoksa bekleyin, SSD aldıktan sonra temiz kurum ile 11'e geçersiniz.
TPM 2.0 da destekliyor ona da baktım. Secure boot açık değil. Arkada indirme yapıyorum ama isterseniz Sistem Sağlık Durumu Denetimi uygulamasını indirip sonuçları atabilirim.

TPM 2.0 da destekliyor ona da baktım. Secure boot açık değil. Arkada indirme yapıyorum ama isterseniz Sistem Sağlık Durumu Denetimi uygulamasını indirip sonuçları atabilirim.
Olur, testi yapıp sonuçları atın, kontrol edelim.

Ayrıca Secure Boot ayarını kapatmak iyi değil, güvenlik açısından açık kalması gerekiyor.

Olur, testi yapıp sonuçları atın, kontrol edelim.

Ayrıca Secure Boot ayarını kapatmak iyi değil, güvenlik açısından açık kalması gerekiyor.
Gigabyte anakartlardaki sorunu bilmiyorsunuz sanırım. O söylediğim sorunda siz secure boot ayarını açmak için bir ayarı değiştimeniz gerekiyordu o ayarı değiştirirseniz ekran kartınızda UEFI desteği yoksa sisteme bir daha ekran gelmiyordu. Tek çare ya UEFI destekleyen bir ekran kartı takmanız gerek ya da servise göndermeniz gerek. Fakat 1050 TI larda da UEFI desteği olmasına tağmen görüntü gelmiyormuş. Ondan korktum.

Ayrıca şu an test yaptım ve şaka gibi. Tüm gereksinimleri karşılıyor diyor. Güvenli önyükleme açık diyor :) BIOS a geçen format atma haricinde girmedim bile. Neyse en azından beni bu dertten kurtardı. :D

Hayır, bahsettiğiniz konu hakkında bilgim yok. Aşağıdaki videolarda konu ile alakalı bilgiler verilmiş, inceleyebilirsiniz.

1050Tİ eski bir ekran kartı, RX 6500 XT gibi güncel bir yazılımı olan bir kart ile kıyaslama yapmak pek mantıklı gelmedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hayır, bahsettiğiniz konu hakkında bilgim yok. Aşağıdaki videolarda konu ile alakalı bilgiler verilmiş, inceleyebilirsiniz.

1050Tİ eski bir ekran kartı, RX 6500 XT gibi güncel bir yazılımı olan bir kart ile kıyaslama yapmak pek mantıklı gelmedi.

Dediğim sorunları Recep Baltaş bu videolarında çok güzel bir şekilde açıklamıştı. Herhalde açmama gerek kalmadı.

Geri
Yukarı