Acer Nitro 17 alınır mı?

Enes12345

Hectopat
Arkadaşlar selam. Şu an ABD'de yaşıyorum. Kendime Gaming laptop almak istiyorum ancak kararsız kaldım. Acer Nitro 17 almayı düşünüyorum sizce ideal mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nitro 17 de iyidir ancak Helios Neo 16 tavsiye ederim. Hem 4070 var içerisinde hem de 13700HX çok daha performanslı.

Görseli yanlış koymuş satıcı. Gelecek cihaz nu şekilde olacaktır.

1714635360914.png

Nitro 17 de iyidir ancak Helios Neo 16 tavsiye ederim. Hem 4070 var içerisinde hem de 13700HX çok daha performanslı.

Görseli yanlış koymuş satıcı. Gelecek cihaz nu şekilde olacaktır.

Eki Görüntüle 2184396
Önerin için teşekkür ederim. İnternetten biraz araştırdım ancak biraz sorunlu bir model gibi. Özellikle ekran konusunda çok fazla şikayet gördüm ve bir kullanıcı ekran kartının 105 W yi geçemediğini söylemiş. İnternette 140 w yazıyor olması lazım.Bu fiyat bandını çok aşmadan alınabilecek başka modeller var mı?

Önerin için teşekkür ederim. İnternetten biraz araştırdım ancak biraz sorunlu bir model gibi. Özellikle ekran konusunda çok fazla şikayet gördüm ve bir kullanıcı ekran kartının 105 W'yi geçemediğini söylemiş. İnternette 140W yazıyor olması lazım. Bu fiyat bandını çok aşmadan alınabilecek başka modeller var mı?

Dostum hem Nitro 16 hem de Neo 16 Black Friday ve şubat indirimlerinde yüzlerce kişiye aldırdım hattat şu an nitro&predator adında bir grubum var 85 kişiyiz hiçbirinde ekranla ilgili problem olduğuna dair bir şikayet gelmedi. Çok net olarak Helios Neo piyasada ki en sorunsuz cihazlardan biri diyebilirim.

GPU watt konusuna gelecek olursak 4050-60 ve 70 kartlar 140W olmasına karşın NVIDIA'nın güç yönetim verimliliğinden dolayı spesifik yükler dışında (render ve modelleme) 100W üzerine çıkmıyor. Yani bu durum tüm bu kartları kullanan cihazlarda mevcut. 100W çalışıyor kartlar ancak 140W verimliliğini veriyor oyunlarda bu nedenle de serin çalışıyor GPU'lar. Bu duruma maruz kalmak istemiyorsan 4080 veya 4090 sahip cihazlara bakman gerekli.

Kısaca bütçen bu civarlardaysa alacağın en iyi cihaz Helios Neo 16'dır

Dostum hem Nitro 16 hem de Neo 16 Black Friday ve şubat indirimlerinde yüzlerce kişiye aldırdım hattat şu an nitro&predator adında bir grubum var 85 kişiyiz hiçbirinde ekranla ilgili problem olduğuna dair bir şikayet gelmedi. Çok net olarak Helios Neo piyasada ki en sorunsuz cihazlardan biri diyebilirim.

GPU watt konusuna gelecek olursak 4050-60 ve 70 kartlar 140W olmasına karşın NVIDIA'nın güç yönetim verimliliğinden dolayı spesifik yükler dışında (render ve modelleme) 100W üzerine çıkmıyor. Yani bu durum tüm bu kartları kullanan cihazlarda mevcut. 100W çalışıyor kartlar ancak 140W verimliliğini veriyor oyunlarda bu nedenle de serin çalışıyor GPU'lar. Bu duruma maruz kalmak istemiyorsan 4080 veya 4090 sahip cihazlara bakman gerekli.

Kısaca bütçen bu civarlardaysa alacağın en iyi cihaz Helios Neo 1

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu Hintli arkadaşın 2:27 de gosterdigi siyah ekranın parlama olayı beni düşündürdü. Ekran IPS olmasına rağmen böyle olması normal mi?

Birde bu modeli buldum i9 ve 4080 li hali. Buna ne diyorsun? Watt problemi bu ekran kartında da devam ediyor mu?

Son düzenleme:
Bir de bu modeli buldum i9 ve 4080'li hali. Buna ne diyorsun? Watt problemi bu ekran kartında da devam ediyor mu?
https://www.bestbuy.com/site/acer-p...tx-4080-1tb-ssd-black/6546241.p?skuId=6546241

Asıl Predator Helios kasası budur. Bütçe çıkıyorsa buralara çok iyi olur bu cihazda. İçinde ki 4080 175W ve herhangi bir limitleme yok.

Bu Hint arkadaşın 2:27 de gosterdigi siyah ekranın parlama olayı beni düşündürdü. Ekran IPS olmasına rağmen böyle olması normal mi?

IPS panellerin doğasında var ışık sızması. Bu tüm cihazlar için geçerlidir. Siyah arka planda belli olur. Telefonla çektiğinde ekranı aşırıymış gibi gözüküyor ama çıplak gözle baktığında bu kadar parlaklık olmuyor belli belirsiz parlaklık görüyorsun.

Arkadaslar tekrar selam. Konuyla ilgilendiginiz icin tesekkur ederim. Sizlerin yardimi ile bilgisayarimi almis bulunuyorum. Hatta bu mesaji su an bilgisayardan yapiyorum. https://www.bestbuy.com/site/acer-p...tx-4080-1tb-ssd-black/6546241.p?skuId=6546241
Normalde bu bilgisayarin siparisini vermistim ancak ellerinde olmadigindan dolayi siparisi iptal ettiler. Bende en sonunda bu modeli satin aldim.
Butceyi biraz zorladik ama olsun.Simdi su bahsi gecen nitro&predator grubuna ne zaman alinirim? :)

Arkadaşlar tekrar selam. Konuyla ilgilendiginiz icin teşekkür ederim. Sizlerin yardimi ile bilgisayarimi almis bulunuyorum. Hatta bu mesaji su an bilgisayardan yapiyorum. https://www.bestbuy.com/site/acer-p...tx-4080-1tb-ssd-black/6546241.p?skuId=6546241
Normalde bu bilgisayarin siparisini vermistim ancak ellerinde olmadigindan dolayi siparisi iptal ettiler. Bende en sonunda bu modeli satin aldim.
Butceyi biraz zorladik ama olsun. Simdi su bahsi gecen nitro&predator grubuna ne zaman alinirim? :)

Hayırlı olsun. En güzel seçimi yapmışsın. Link paylaşmak yasak forumda Telegram'da grup "nitrocularchat"

Yeni konular

Geri
Yukarı