Acer RTX 3050 laptop ısınıyor

HasanEsq

Hectopat
Yer
Adana
Acer Nitro 5 RTX 3050 i5 12500H laptopum Ultra ayarlarda Far Cry 3 oynarken çok ısınmaya başlamıştı. Ben de Nitro sense üzerinden fanları 6250'ye 6250 RPM olarak yaptım. Fanlardan gelen ses çoktu ama oyun 75 dereceyi geçmiyordu. Fanları bu kadar yüksekte çalışması sorun olur mu? Bir de ısı çok fazla olursa oyunlardaki ayarları düşürürsem ısıda düşer mi?

Acer Nitro 5 RTX 3050 i5 12500H laptopum Ultra ayarlarda Far Cry 3 oynarken çok ısınmaya başlamıştı. Ben de Nitro sense üzerinden fanları 6250'ye 6250 RPM olarak yaptım. Fanlardan gelen ses çoktu ama oyun 75 dereceyi geçmiyordu. Fanları bu kadar yüksekte çalışması sorun olur mu? Bir de ısı çok fazla olursa oyunlardaki ayarları düşürürsem ısıda düşer mi?
Fanların çok yüksek ayarda çalışmasının sorun yaratabileceğini okumuştum bir forumda ama çok nadir olacağını yazmışlardı.
Eğer grafikleri düşürürseniz ısı biraz düşer ama bunun yerine laptoplar için harici soğutucular var onlardan kullanabilirsiniz :).

FPS'i kısıtlarsanız düşer. Fanların otomatik çalışmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Fps zaten genelde 55 60 civarlarında.

Fanların çok yüksek ayarda çalışmasının sorun yaratabileceğini okumuştum bir forumda ama çok nadir olacağını yazmışlardı.
Eğer grafikleri düşürürseniz ısı biraz düşer ama bunun yerine laptoplar için harici soğutucular var onlardan kullanabilirsiniz :).
kendi performans modu var 4500 e 4500rpm kendi ayarlıyor oyun oynarken onu açsam sıkıntı olmaz sanırım çünkü kendinden uygulamada var. @575412

Son düzenleme:
Fps zaten genelde 55 60 civarlarında.

kendi performans modu var 4500 e 4500rpm kendi ayarlıyor oyun oynarken onu açsam sıkıntı olmaz sanırım çünkü kendinden uygulamada var.
Dediğim gibi bir sorun olursa da düşük ihtimal zaten ona göre ayarlanıyor fanlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı