Rehber Acer sistemin BIOS sürümünü düşürme

ben acer nitro 5 An517-55 kullanıcısıyım tmp klasöründe böyle bir dosya bulamıyorum. Gizli klasörle açık.

@Ohlord BIOS Setup dosyasına çıkar WinRAR yüklü ise dosyaları klasöre çıkar deyin dosyaların görünmesi lazım.

Hxd editör programında fd uzantılı bir şey çıkmıyor bende.
.fd uzantısı çıkmıyorsa .bin dosyasını .fd olarak düzenleyin aynı dosya.
Acer Aspire v 13 V3-371-52hy model laptopum için deniyorum halen aynı hatayı veriyor acaba fixlendimi metot yoksa sıkıntı bende veya laptop modelinde mi?
Her Acer bilgisayarın BIOS dosyaları farklı olabiliyor maalesef ben kendi Acer bilgisayarımda çözümü yaptım ve araştırdığım kadarıyla videoları attım ancak bu kadar yardımcı olabilirim.

Eğer BIOS düşürme bazılarınızda soruna sebep oluyorsa BIOS geri yüklemeyi yapabilirsiniz. .fd veya .bin dosyaları fark etmez o dosyayı bulup ismini bulmak için video attım, video size yardımcı olamadıysa Acer İngilizce topluluğu forumu var, yeni konu oluşturup size ellerinde doğru BIOS dosya ismini yazıp kolayca son sürüme geri yükleyebilirsiniz. Benim Nitro 5'i video da anlattığı gibi ismini doğru bulamamıştım, Acer topluluğunda Technopat gibi gönüllü çalışan arkadaşlar var onlar sayesinde BIOS dosyanın doğru adını bulmuştum ve başarıyla bilgisayarımı söylediğim diğer BIOS düşürme yöntemle de BIOS sürümünü geri yükledim.

Son düzenleme:
Bu rehberi denedim ve sonuç hüsranla bitti.
Eğer sizde de rehberde söylenilen ayarı 0 yapmanıza rağmen, hala platform hatası alıyorsanız denemeyin bile.
BIOS bende brick oldu ve BIOS çipinin değiştirmesine mal oldu. Bu yüzden yaparken çok dikkatli olun.
Denediğim laptop Acer Aspire A315-55G.

Geri
Yukarı