Çözüm Açılışta Windows 8 ve Ubuntu seçenekleri çıkıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shade

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
İlk aldığımda PC içinde Windows 7 Home Premium vardı. Birkaç ay önce sistemimi Windows 8'e çevirdim ama sorun şurda, Wubi programı aracılığı ile linux işletim sistemi olan ubuntu 12.10 kurmuştum önceden. Kurulumu Windows içinden Wubi (Windows ubuntu installer) ile yapmıştım ve bu kurulumu D diskine yapmıştım. Windows 8'i C ye kurdum formatlayıp ama D içinde ubuntu kurulu kaldı. Geri silmek kaldırmak için kullanacağım PC'de kurulu olan Wubi silinmiş oldu ama.

Şu durumda ubuntu işletim sisteminin D içindeki tüm dosyalarını sildim. Ama problem şu, açılışta hala işletim sistemi seçmemi istiyor PC. Windows 8 ve ubuntu seçenekleri var açılışta bunu bir türlü kaldıramadım. Zaten ubuntu açılmıyor dosyası her şeyi silindi bir adı kaldı. Araştırma yaptım nasıl silerim diye. D diskine de format at geçer tarzı şeyler okudum denedim ama hala durum aynı. İkinci yardım isteyeceğim konu bu. Bu konudan anlayabileceğini düşündüğüm tek insan da şu durumda sizsiniz. İlginiz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı