Çözüm Adobe Premiere Pro CC - Could not find any capable video play modules

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Adobe Premiere Pro CC'yi çalıştırmak istediğinizde "Adobe Premiere Pro could not find any capable video play modules. Please update your video display drivers and start again." hatası alıyorsanız bunun genelde iki nedeni vardır:

1. Premiere Pro CC, Yönetici Hakları gerektiyirordur. Programa sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır deyin. Bunu kalıcı yapmak için ise Özellikler dedikten sonra Yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretleyebilirsiniz:

3rj6mVA.jpg

2. Sorun halen devam ediyorsa ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyin:

Drivers | GeForce

Eksik olanı ben tamamlayayım.

Yükleme esnasında ekranda "importerquicktime.prm" görüldüğünde ekran duruyor ve yukarıdaki hatayı alıyordum. Öncelikle uyumluluk modu işe yaramadı ve ekran kartını güncelleştirmek istemedim (kota sıkıntısı).
Quick Time sürümü bu hataya sebep olabilir mi derken sıkıntının burada olduğunu gördüm.

W8.1 Pro sistemimde QuickTime 7.76 sürümü kuruluydu elimdeki üst sürüm QuickTime7.77 'e upgrade ettiğimde Premiere Pro CC sorunsuz açıldı.
Umarım sıkıntı yaşayanlara çözüm olur.

----
[ Recep ustanın mesaj 2014 yılınınmış.. tabii 2014 nere 2015 sonu nere... :) ]

Sayın Recep Baltaş bende şuan da bu sorunu almaktayım ve ekran kartımın sürücüsü de güncel.

Loading ImporterQuickTime.prm yüklemesi yapılırken bu hatayı alıyorum.

Ekran Kartım GeForce GT 740.

Yani ekran kartım güncel ve yönetici olarak da çalıştırsam aynı hatayı alıyorum ne yapacağımı biliyorum niye açılmadığını anlayamadım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Thetunali arkadaşımızın dediğini anlayamadım bunun QuickTime ile ne ilgisi var bende böyle bir program yok.
Ekran kjkjk.JPG

yardım edebilecek yok mu ?

Bana yardım edebilecek yok mu lütfen sorunum devam ediyor benim bilgisayarımda QuickTime diye bir şey yok ve bu olmadan da açılıyordu bununla onun açılmamasının ne gibi bir sebebi var bilen varsa açıklayabilir mi ?

Ekran kartım da en güncel sürüm yüklü şuanda.

Sayın Recep Baltaş bende şuan da bu sorunu almaktayım ve ekran kartımın sürücüsü de güncel.

Loading ImporterQuickTime.prm yüklemesi yapılırken bu hatayı alıyorum.

Ekran Kartım GeForce GT 740.

Yani ekran kartım güncel ve yönetici olarak da çalıştırsam aynı hatayı alıyorum ne yapacağımı biliyorum niye açılmadığını anlayamadım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Thetunali arkadaşımızın dediğini anlayamadım bunun QuickTime ile ne ilgisi var bende böyle bir program yok.
Eki Görüntüle 130918

yardım edebilecek yok mu ?

Bana yardım edebilecek yok mu lütfen sorunum devam ediyor benim bilgisayarımda QuickTime diye bir şey yok ve bu olmadan da açılıyordu bununla onun açılmamasının ne gibi bir sebebi var bilen varsa açıklayabilir mi ?

Ekran kartım da en güncel sürüm yüklü şuanda.
Bu sorunu çözdünüzmü bende aynı hatayı alıyorum yukarıda belirtilenler fayda etmedi ekran kartı sürücüsü güncel ve programı yönetici olarak çalıştırmakta bi işe yaramadı varmı çözümü bilen ?

Bu sorunu çözdünüzmü bende aynı hatayı alıyorum yukarıda belirtilenler fayda etmedi ekran kartı sürücüsü güncel ve programı yönetici olarak çalıştırmakta bi işe yaramadı varmı çözümü bilen ?

Volkan kardeşim çok uğraştırdım çok araştırdım herhangi bir çözümü yok Adobe Premiere CC 2014 yükle sorunsuz ve hızlı çalışıyor onun eksikliğini hissetmezsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı