Akıllı ev için ne gerekli?

Denizius124

Femtopat
Daha fazla  
Evimi yavaş yavaş akıllı eve dönüştürmek istiyorum ışıklar, klima, kamera vs. bunu nasıl yapacağım konusunda pek bir fikrim yok nereden başlamam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Ürün tavsiyelerine açığım.

1 tane Google Home gibi sesli asistan sahibi olmakla başlayabilirsiniz.
Aldığınız tüm akıllı ev ürünlerini buna bağlıyorsunuz. Ve sesli komut ile yönetebiliyorsunuz. Google'a alternatif Amazon'un Alexa'sı falanda var biraz araştır.

Diğer noktada direk akıllı ev ürünleri araştırması yapacaksın ihtiyacına göre; geriye kalan olay "Google ışığı aç", "Google klimayı aç" gibi komutları söylemek.

1 tane Google Home gibi sesli asistan sahibi olmakla başlayabilirsiniz.
Aldığınız tüm akıllı ev ürünlerini buna bağlıyorsunuz. Ve sesli komut ile yönetebiliyorsunuz. Google'a alternatif Amazon'un Alexa'sı falanda var biraz araştır.

Diğer noktada direk akıllı ev ürünleri araştırması yapacaksın ihtiyacına göre; geriye kalan olay "Google ışığı aç", "Google klimayı aç" gibi komutları söylemek

Beraber düzgün çalışan markaları biliyor musunuz yoksa hepsi beraber çalışmakta başarılı mı?
Ör. Google-Xiaomi iyi çalışır X markası uymaz gibi bir durum var mı biliyor musunuz?

Şunu da not düşmeliyim sesli komut özelliği için genellikle İngilizce konuşmanız şart. Türkçe olarak dediğinizi çok iyi şekilde anlayamayabiliyor. Sesli ev asistanını evin birçok bölgesinde de kullanmak isteyebilirsiniz.

Mesela banyoya bir tane koyup, duş alırken müzik açabilir. Çıkmadan önce klimayı açmasını söyleyebilirsiniz. Aynı şekilde salon ve mutfağada konabilir.

Beraber düzgün çalışan markaları biliyor musunuz yoksa hepsi beraber çalışmakta başarılı mı?
Ör. Google-Xiaomi iyi çalışır X markası uymaz gibi bir durum var mı biliyor musunuz?

Ben aile evinde olduğum için kullanmadım, çok doğru yorum yapamayabilirim. Bir dönem heves edip kullanmak için bayağı bir araştırma yapmıştım markalarla ilgili "uyumsuzluk şikayeti" hiç duymadım.

Şunu da not düşmeliyim sesli komut özelliği için genellikle İngilizce konuşmanız şart. Türkçe olarak dediğinizi çok iyi şekilde anlayamayabiliyor. Sesli ev asistanını evin birçok bölgesinde de kullanmak isteyebilirsiniz.

Mesela banyoya bir tane koyup, duş alırken müzik açabilir. Çıkmadan önce klimayı açmasını söyleyebilirsiniz. Aynı şekilde salon ve mutfağada konabilir.

Ben aile evinde olduğum için kullanmadım, çok doğru yorum yapamayabilirim. Bir dönem heves edip kullanmak için bayağı bir araştırma yapmıştım markalarla ilgili "uyumsuzluk şikayeti" hiç duymadım.

Çok teşekkür ederim

Uyumsuzluk sorunu yaşamazsın çünkü çoğu uygulama Home ile bağlantı kuruyor yani direkt Home uygulamasına ekleniyor eşya. Soruna gelecek olursak istersen Zigbee Hub alabilirsin ürünleri Zigbee alıp ona bağlayıp kullanabilirsin veya hub almayıp direkt Wifiye bağlayıp kullanabilirsin. Wifi yöntemi daha kolay.

Yeni konular

Geri
Yukarı