Akvaryum tasarım önerisi

eeburak11

Kilopat
Daha fazla  
Görselde ki gibi akvaryumum ve malzemelerim var. Güney Amerikan akvaryumu kurmayı düşünüyorum zemin bitkisi hariç bitki kullanmayı da düşünüyorum, bunun için tasarım örneği verebilir misiniz? Ölçüler 120x45X45.

1707764973001.png

1707764994517.png

Balık ne düşünüyorsunuz? Eğer içindeki dallar da tasarıma dahil olacaksa zemin bitkisi kullanmak yerine ırmak tasarımlarına daha yatkın bir tasarım deneyebilirsiniz. Zemin bitkileri de detay amaçlı kullanılabilir.

Dosya Ekleri

• IMG_0297.jpeg
    IMG_0297.jpeg
    23,2 KB · Görüntüleme: 20
Balık ne düşünüyorsunuz? Eğer içindeki dallar da tasarıma dahil olacaksa zemin bitkisi kullanmak yerine ırmak tasarımlarına daha yatkın bir tasarım deneyebilirsiniz. Zemin bitkileri de detay amaçlı kullanılabilir.
Fotoğraftakine benzer bir tasarım yapabilirsiniz.
Zemin bitkisi düşünmüyorum çünkü bu litrede bir akvaryumda bakımı ve gelişimi benim için çok maliyetli olur, bakmak istediğim balık türü daha çok güney amerikan cinsleri apisto vs. Bu arada Mendebur Lemurun akvaryum kurulumunu benim çalıştığım petshop yaptı, onun kurulumunu gördüğüm için bende böyle büyük birşeye özendim açıkçası, kendisi müşterimiz oluyor bizi de özendirdi büyük akvaryuma.

Alüvyon bakımında zengin blackwater tarzında baskınlarla taşan akarsuların olmuş olduğu bir coğrafyada yaşayan canlılar. Bir kaç Cüce vatoz varyantı ile güzel bir kurulum olur.

Daha çok yapmanız gereken dalları düzgün bir şekilde yerleştirmek olacak. Arka plana kırmızı combambalar, dalların aralarına biraz yaprak, ön tarafta yine aynı şekilde yapraklar ve aralarında echinodorus türünden bitkiler tercih edebilirsiniz. İsteğe bağlı dalların toprakla birleştiği noktalara subulatalar da konabilir. Kurulumun en ön kısmını ince silis kumla yapmanız, bitkilerin ekileceği noktalarda da normal bitki kumu kullanmanız görselliği artıracaktır. Tasarımın en önemli noktası dalların yükselen suyla su altında kaldığı izlenimini vermek olacak. Diğer bir dikkat etmeniz gereken unsur, dış filtreden gelen suyun arka köşelerden ön tarafa doğru açılı şekilde gelmesi, bu da ön tarafın daha sığ görünmesini ve suyun sanki öne doğru yükseliyor hissini vermesini sağlayacaktır. Dalları da arka taraftan öne doğru yerleştirerek kompozisyon oluşturmanız daha kolay olacak ve kompozisyonu güçlendirecektir.

Örnek görsel atabilir misiniz? Görsel üzerinden ilerleyebilirsem benim için çok daha iyi olur malzemelerimi ona göre temin ederim.

Örnek görsel atabilir misiniz? Görsel üzerinden ilerleyebilirsem benim için çok daha iyi olur malzemelerimi ona göre temin ederim.
Yükselmiş bir suyun taklit edilmesini kafanızda canlandırabilmeniz adına bunu atıyorum. Bitkiler sizin inisiyatifinize kalmış
Ekran görüntüsü 2024-02-12 230428.png

Burdan da blackwater yapmanın en kolay yolunu izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Daha önce blackwater kurulum yaptım, bu kurulumda biraz daha aydınlık bir görsel istiyorum. Bitki yoğunluğunu biraz daha arttırarak sağlayabilirim bunu da galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı