Alfais 4580 alınır mı?

Konu ismini soru ve çözüme göre düzenlerseniz çok iyi olur. Bu tarz konuları çözüm bulana kadar ararken canım çıktı. Böylelikle bu tür ihtiyaç/çözüm arayanlar daha kolay bulur. Olay: Telefona klavye ve fare bağlayıp aynı zaman da telefonu şarj etmek.
Moderatör nasıl etiketlenir bilmiyorum.

Bugün Orico 4 Portlu Type-C to USB 3.0 / Type-C PD 100W Yüksek Hızlı 5Gbps HUB Çoklayıcı Siyah aldım.
Tam istediğim gibi ürün; Hem telefonu şarj ediyor, hem de klavye, fare aynı anda kullanıyorum ve hiçbir kesilme olmadı.

Samsung Galaxy A54 5G görselleri:
1. %95 Batarya oranı ile hiçbir bağlantı yokken, Ampere uygulaması 140mA civarı boşaltım gösteriyor: IMG-20240430-WA0003.jpg

2. %95 Batarya oranı ile alınan hub'a klavye ve fare, hub'u da telefona bağlamak suretiyle, Ampere uygulaması 340mA civarı boşaltım gösteriyor:IMG-20240430-WA0005.jpg

3. %95 Batarya oranı ile alınan hub'a klavye ve fare, hub'u da telefona bağlamak suretiyle, Type C PD 100w portuna da şarj kablo mu bağlamış ve Ampere uygulaması 850mA civarı dolum gösteriyor:IMG-20240430-WA0004.jpg
( %'lik Şarj oranına ve şarj adaptörüne göre değerler değişebilir.)
Kullandığım şarj adaptörü de; Samsung, Model: EP-TA20EBE
Output: 9.0 V & 1.67 A or
5.0 V & 2.0 A değerlerine sahiptir.

Bu tarz ürün arayan arkadaşlar için önerimdir.
Type C erkek başı tutma yeri %70 aliminyum, kabloya bağlanan %30 eğimli arka kısmı kauçuk. Kablo normal kablolarla aynı plastikten, sadece biraz daha kalın/geniş. Hub'u elinize aldığınız da, sanki içi boş 2-3 ceviz kabuğu tutuyorsunuz, hem hafif hem dayanıksız hissi veriyor. Bir tane ışık veren led var, enerji aldığın da yanıyor. Hub'un type c erkek kısmını telefona, type a 3.0 dişi portlarına klavye ve fare, type c PD dişi kısmına da adaptörden gelen kabloyu bağladığında hem oyun hem şarj oluyor.

Aldığım cevaplar malesef tam istediğim gibi değildi, konu girişinde de belirttim bilgi de istiyorum. Çünkü bu tarz kablolar da PD(Power Delivery) diye bir şey varmış ve PD olmadan aradığım da hep pahalı, şarj etmeyen v.b ürünler içinde sıkışıp kaldım. Ayrıca elektrik bilgim olmadığı için ve mantık üretirken hata yaptım. Dişi porta enerji verirsem, enerjiyi de aktarır sandım ama PD özelliği lazımmış. Ya da şarj etmek istersen bu sefer veri transferinden feragat etmen gerekiyormuş. Bunları bilmiyordum.

Eğer bu tarz ürünlere göz atmak istiyorsanız PD ibaresini ekleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı