AM4 sistem için işlemci önerisi

Bu işlemcinin üstü 5600X, onun üstü de 7600X'tir fakat 5600 uzun vade için de gayet yeterli.

5600 ile 5600X arasında fiyat farkına değmeyecek kadar düşük performans farkları söz konusu hocam. Silikonun daha kaliteli olması UV ve OC gibi işlerde belki daha iyi performans sergilemesini sağlar ama günlük kullanıcı için pek mantıklı değil.

Aralarında 700 TL gibi bir fark varken sadece %1-2 lik bir performans farkı var, dediğiniz gibi bu rakamlar günlük kullanıcı için dış kapının dış mandalı muamelesinde.
@Rona

5600 ile 5600X arasında fiyat farkına değmeyecek kadar düşük performans farkları söz konusu hocam. Silikonun daha kaliteli olması UV ve OC gibi işlerde belki daha iyi performans sergilemesini sağlar ama günlük kullanıcı için pek mantıklı değil.
İlk başta sistem toplarken aynısını 2600x için yaptım ve sonrasında pişman oldum. O yüzden bu sefer düz işlemci almayı düşünüyorum.

Zaten acil bir işlemci alma durumum yok yani şuanki sistemim günlük kullanımda gayet yeterli. 5600x3D güzel fiyattan gelirse onu alacağım.

Çok teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı