Çözüldü Amazon iptal edilen siparişim iade edilecek mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ekamfb

Hectopat
Amazon'dan bir ürün aldım ancak kartımın ayarlarından mı ne "Siparişi işleme geçmek için kart bilgilerini güncelle." tarzı bir uyarı verdi bana Amazon. Ben de banka hesabıma baktım para çekilmişti herhalde, siparişi aldı, sorun olmaz dedim. Sonra bakınca, kartı güncelle falan deyince siparişlerim kısmından tekrardan ödemeye yönlendirdi beni Amazon. Ben de herhalde sorun oldu deyip siparişi iptal ettim. Şu anda böyle gösteriyor. Yani anladığım kadarıyla Amazon ücret almamış gibi duruyor çünkü toplam 0 TL yazıyor. Bu normal mi ve şu anda ne yapmam lazım?

amazon.PNG

Dosya Ekleri

• amazon.PNG
    amazon.PNG
    36,4 KB · Görüntüleme: 29
  • 1704450717334.png
    1704450717334.png
    43,9 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merak eden varsa kendi bankamı aradım olayı anlattım onlar da bana sistemsel bir hatadan dolayı Amazon ödemeyi alamadı bundan dolayı gün içinde hesabınıza para geri ödenecek dediler. Sorun neden çıktı ama onu bilmiyorum kartımın yurt dışı alışverişi açıktı.
Amazon'dan bir ürün aldım ancak kartımın ayarlarından mı ne "Siparişi işleme geçmek için kart bilgilerini güncelle." tarzı bir uyarı verdi bana Amazon. Ben de banka hesabıma baktım para çekilmişti herhalde, siparişi aldı, sorun olmaz dedim. Sonra bakınca, kartı güncelle falan deyince siparişlerim kısmından tekrardan ödemeye yönlendirdi beni Amazon. Ben de herhalde sorun oldu deyip siparişi iptal ettim. Şu anda böyle gösteriyor. Yani anladığım kadarıyla Amazon ücret almamış gibi duruyor çünkü toplam 0 TL yazıyor. Bu normal mi ve şu anda ne yapmam lazım?

Eki Görüntüle 2074838
Canlı destek var ordan ulaş müşteri hizmetlerine anlat çözerler.

Amazon'dan bir ürün aldım ancak kartımın ayarlarından mı ne "siparişi işleme geçmek için kart bilgilerini güncelle." tarzı bir uyarı verdi bana Amazon. Ben de banka hesabıma baktım para çekilmişti herhalde, siparişi aldı, sorun olmaz dedim. Sonra bakınca, kartı güncelle falan deyince siparişlerim kısmından tekrardan ödemeye yönlendirdi beni Amazon. Ben de herhalde sorun oldu deyip siparişi iptal ettim. Şu anda böyle gösteriyor. Yani anladığım kadarıyla Amazon ücret almamış gibi duruyor çünkü toplam 0 TL yazıyor. Bu normal mi ve şu anda ne yapmam lazım?

Eki Görüntüle 2074838

Amazon canlı desteğe banka dekontun ile birlikte yaz çözerler hemen.

Kartta para olmasa dahi sipariş verdiğinde "Siparişin alındı" mesajı gelir. Ardından ödeme de başarılı olursa mailinize sipariş onayı mesajı gelir.

Kartınızdan para çekme ile ilgili sıkıntı yaşanırsa yanlış hatırlamıyorsam 48 saat süre bekletiyor ürününüzü. Siz bu süreçte ödemenizi kontrol edecektiniz. Ödeme yapmışsanız dekontu canlı destekten paylaşacaktınız ama bu durumda genelde ödeme yapılmamış oluyor. Sizin tek yapmanız gereken şey tekrar ödeme yapmaktı. İptal ettiğiniz için, ödeme de alınmadığı için herhangi bir iade durumu yok. Tekrar satın alabilirsiniz.

Merak eden varsa kendi bankamı aradım olayı anlattım onlar da bana sistemsel bir hatadan dolayı Amazon ödemeyi alamadı bundan dolayı gün içinde hesabınıza para geri ödenecek dediler. Sorun neden çıktı ama onu bilmiyorum kartımın yurt dışı alışverişi açıktı.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı