Çözüm Amazon'da yüksek miktarlı alışverişlerde ödeme alınmaması

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArdaDnz

Decapat
Daha fazla  
Bugün ben de bu sorunu banka kartı; garanti Paracard ile yaşadım. Öncelikle benim sorunumun çözümü altta var direkt bakabilirsiniz. Yazıyı okuyarak sorununuz benzer mi değil mi anlayabilirsiniz? Amazon ile görüştüm bizden kaynaklı sorun değil denildi, garanti ile görüştüm ilk seferinde onlarda bizden kaynaklı değil karşı taraf ile görüşün dedi. İnternette araştırmaya koyuldum ve birçok kişi bu sorunu yaşamış ve çözümü bulamamış. İnternette de 3D Secure'dan kaynaklı diye yazmış bazı kişiler fakat benim çözümüm farklı oldu.
Çözüm: İlk seferinde bizden kaynaklı değil demişti garanti, bunun üzerine tekrar aradım ve bir hanımefendi ile görüşme sağladım. Her şeyi anlattım 2 ürün toplam 2605 ₺ idi. İnternet harcama limiti 5000 TL gözüküyordu uygulama üzerinde. Sonra hanımefendi görüşmeyi tam bitirecekken son anda belki şundan dolayı olabilir dedi ve Paracard'ın günlük harcama limitinin olduğunu söyledi ve bu bende 2000 TL' miş. Büyük ihtimalle herkeste böyledir çünkü ben limit arttırımı yapmadım. 2 ürünü ayrı ayrı sipariş verdim ve bu sorun düzeldi. Benim gibi 1500 2000 veya daha fazla tutan miktarlarda ve 2 veya daha fazla ürünlü alışverişlerde sıkıntı yaşayanlar müşteri temsilcisine bu limiti sorabilir ve arttırmaya çalışabilir.
Benim sorunum böyle çözüldü, umarım bir gün birinin işine yarar bu yazı. Herkese iyi Sosyaller, sağlıklı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı