AMD Software: Adrenalin Edition 24.4.1 nasıldır?

Öyle yaptım hocam 24.4.1 kurarken ama stabil olmadığı için 24.1.1'den devam ediyorum en stabil düzgün çalışan sürüm bende o şimdilik.

Hiç dusundunuz mu? Stabil olmadigindan kastiniz stutter, yani kekeme, yani minik takilmalar. Onlarin gecmesi icin daha cok oynamaniz gerekiyor, baska maplere girmeniz gerekiyor, boyle shader cache geri yukleniyor. Ama bunu yapmadan eski surume donunce o surumdeki shader cache duruyorsa ondan dolayi stutter da olmuyor olabilir; tabii eger shader cache surum degismedigi muddet silinmiyorsa.

Hiç dusundunuz mu? Stabil olmadigindan kastiniz stutter, yani kekeme, yani minik takilmalar. Onlarin gecmesi icin daha cok oynamaniz gerekiyor, baska maplere girmeniz gerekiyor, boyle shader cache geri yukleniyor. Ama bunu yapmadan eski surume donunce o surumdeki shader cache duruyorsa ondan dolayi stutter da olmuyor olabilir; tabii eger shader cache surum degismedigi muddet silinmiyorsa.
Bir şey anlamadım hocam maalesef daha açıklayıcı anlatsan.

Bir şey anlamadım hocam maalesef daha açıklayıcı anlatsan.

Shader cache, golge onbellegidir. Bunlar, diske kaydedilir. Kaydedilmesi'ndeki amac ise; kaplamalarin daha hizli yuklenmesi, daha stabil oyunun calismasi, stutter varsa da onu azaltiyor. Stutter ise, 1 saniyelik tam donma degil ama rahatsizlik hissi veren drop gibi bir şey.

Eger golge onbellegi yeni gectiginiz surum ile silinmisse, biraz oynadikca oyun tekrar olusturuyor.

Performans vs gayet memnunum. Ancak Edge ile YouTube'da videolar tam ekranken donuyor, tam ekrandan çıkmadan düzelmiyor. Bu durumu yaşayan ve çözebilen var mı?

Hocam 24.3.1 sürümü dying lighyt 2 de karıncalanma sorunu yaşadım ve sürücümü güncelleyeyim dedim. Güncelledikten sonra birkaç ayar yaptım ardından ekranda çizikler oluşmaya başladı. Renk kaymaları vs. hemen bilgisayarı kapatıp eski sürümü yükledim. Ben laptop kullanıyorum ASUS TUF A16 ekran kartım RX 7600s. Şu an da adrenalin Pro yüklemeyi düşünüyorum.

Hocam 24.3.1 sürümü dying lighyt 2 de karıncalanma sorunu yaşadım ve sürücümü güncelleyeyim dedim. Güncelledikten sonra birkaç ayar yaptım ardından ekranda çizikler oluşmaya başladı. Renk kaymaları vs. hemen bilgisayarı kapatıp eski sürümü yükledim. Ben laptop kullanıyorum ASUS TUF A16 ekran kartım RX 7600s. Şu an da adrenalin Pro yüklemeyi düşünüyorum.
Cizikler? Cizikler genellikle monitorle alakali. Bir guncellemenin onu yapmasi tuhaf, duzeldi mi peki?

Ben şu anda 24.3.1 kullanıyorum ve artık bir süre güncellememeye karar verdim çünkü güncellesem de bir şey değişmiyor üstüne boşuna risk almış oluyorum. Şu anda zaten bilgisayarı en iyi performansını alarak kullanabiliyorken boşuna riske girmeye gerek yok.

23.12.1 kullanıyorum RX 6750 XT ile. En son güncellediğimde stuttering(sadece video izlerken bile), oyun açtığımda 5dk içerisinde mavi ekranla pc resetlenmesi gibi sorunlarla karşılaştım. Hatta DDU ile eski sürüme dönmem bile fayda etmemişti hala mavi ekranla uğraşıyordum. Onun çözümü de AMD Software'dan Freesync'i kapatmam oldu. Monitör Freesync Premium destekliyor diye yazılımdan da hep açıktı normalde.

Eğer yeni güncellemelerle buna benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar varsa AMD Software üzerinden mümkün olduğunca özelleştirmeleri kapatsınlar. (Freesync Premium, Radeon Anti-Lag vs.)

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı