Amerika'dan kargo direkt adrese ulaşır mı?

ozgur0699

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Amerika'dan 20 dolar ürün 16 dolar kargo olmak üzere 38 dolarlık ürün sipariş ettim. İlk kez yurt dışından alışveriş yaptığım için danışma gereği duydum. Bu kargo direkt olarak benim adresime ulaşır mı? Ulaşırsa hangi kargo firmasıyla ulaşır? (Amerika'dan USPS paket servisiyle geliyor.) Veya gümrük vergisi ödemem gerekir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.
Sanırım yanlış konu başlığında açtım. "Web'den Alışveriş" olarak düzeltilme şansı var mıdır?

Merhaba. Ben Amerika'dan 20 dolar ürün 16 dolar kargo olmak üzere 38 dolarlık ürün sipariş ettim. İlk kez yurt dışından alışveriş yaptığım için danışma gereği duydum. Bu kargo direkt olarak benim adresime ulaşır mı? Ulaşırsa hangi kargo firmasıyla ulaşır? (Amerika'dan USPS paket servisiyle geliyor.) Veya gümrük vergisi ödemem gerekir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.
Sanırım yanlış konu başlığında açtım. "Web'den Alışveriş" olarak düzeltilme şansı var mıdır?
UPS'nin kaliteli olduğunu biliyorum dağın başında oturuyorum bulunduğum yerde şubesi yok buraya bile getirmişlerdi bence gelir.

Aldığınız yer vergisini kesmiyor ise gümrüğe takılacaktır. Vergisini ödediğiniz takdir ürünü alabileceksiniz.

Resmi Gazete'de yayınlanan (126'ncı madde) ve 14 Temmuz'da yürürlüğe girecek olan karar kapsamında, aylık ürün sipariş etme limiti 5 olarak belirlendi. Daha önce de bedeli 22 euroyu (150 TL) aşmayan ürünlere tanınan vergi muafiyeti kaldırılmıştı. Vatandaşlar yurt dışından getirilen her ürün için vergi ödüyor.

Teşekkür ederim. Peki %20 gümrük vergisi ödemem gerekir mi bu durumda?
Aldığın ürünün tam sınır fiyat 20 dolar üzeri için gümrük vergisi kesiliyor diye biliyorum kargo parası ayriyeten şirkete ödenen miktar olduğu için bu hesaba katılmaz.
UPS'nin kaliteli olduğunu biliyorum dağın başında oturuyorum bulunduğum yerde şubesi yok buraya bile getirmişlerdi bence gelir.
T.C. Ticaret Bakanlığı yanlış bilgilendirme yaptım özür dilerim yeni düzenlemeyle vergi ödemen gerekir.

Geri
Yukarı