Anti virüs bilgisayarı yavaşlatır mı?

Ada Birinci

Centipat
Daha fazla  
Bir anti virüs programı indirmek istiyorum ama yavaşlatır mı diye korkuyorum. İndireceğim anti virüs programı Kaspersky. Sizce yavaşlatır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir anti virüs programı indirmek istiyorum ama yavaşlatır mı diye korkuyorum. İndireceğim anti virüs programı Kaspersky. Sizce yavaşlatır mı?

Evet özellikle yazılım anlamında başarılı olmayan virüs programlarında ciddi performans kaybı yaşatabiliyor. Örnek Avast eğer özellikle HDD kullanıyorsan bu durumu yaşaman daha normal olacaktır. Bilinen en çok tercih edilen güvenilir programları indirmen iyi olacaktır.

Eğer dışarıdan çok fazla dosya indiren biriyseniz kesinlikle bir av kullanmanızı oneririm sistem kesintilerinden elbette bir yavaşlama olabilir ancak bilgisayarınıza bir virüs girmesi durumunda bilgisayarınız daha yavaşlayacaktir.

Eğer HDD kullanıyorsan evet yavaş olacaktır, hele de tam tarama yaparken. SSD kullanıyorsanız pek yavaşlatmaz ancak antivirüs geliştiricileri eğer programı iyi yazmadıysa evet yaşayabilirsiniz. Kaspersky kullanabilirsiniz. Yormaz, sade, piyasadaki tüm virüsleri buluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı