Apple M1'in Rosetta 2 İle Performansı Nasıl?

BartAltug

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,

Uzun bir süredir elimde var olan bilgisayarımı değiştirmek için incelemelerde bulunuyorum. Bildiğiniz gibi birkaç ay önce tanıtılan M1 teknolojisi ile bu fikrim, Apple'a geçme yönünde bir ağırlık yarattı. Özellikle yurt dışı blog veya videolar ile edindiğim bilgiler neticesinde, şu an için birkaç ufak sorunlar da olduğunu görmekteyim.
Yazılım için almayı düşündüğüm M1 Pro cihazını, bu yönde kullanan arkadaşlar varsa; bilgilendirirse sevinirim. Rosetta 2 ile birlikte nasıl bir deneyim sunuluyor, en azından bağımsız insanların buna vereceği cevap gerçekten çok önemli benim için. Bu arada genel olarak ".Net Core", "Android", "Unity" ile geliştirmeler yapmaktayım. Ayrıca alacağım M1 Pro cihazı için; 16 GB RAM ve 1 TB SSD düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız programların uyumlu olup olmadığını kontrol edin, her program çok verimli çalışmıyor çünkü.
Burada yoksa da internette veya yabancı forumlarda aratın, illaki kullanan vardır eğer bilindik bir programsa.

Kullandığınız programların uyumlu olup olmadığını kontrol edin, her program çok verimli çalışmıyor çünkü.
Burada yoksa da internette veya yabancı forumlarda aratın, illaki kullanan vardır eğer bilindik bir programsa.

Teşekkür ederim. Evet birçok yabancı kaynaklardan bilgi aldım fakat buradaki insanlardan da deneyimlerini görmek istedim.

Geri
Yukarı