Aranızda Elfen Lied animesini izleyen var mı?

Final bölümünün altında yorum atanlar ile tartışman daha sağlıklı olur. Burada bulman zor. Ben 4-5 yıl önce izledim, haliyle net şekilde hatırlamıyorum. Sonu biraz muğlak, yani son sahne onu mu merak ettin ?

Son sahne çok açık uçlu olmuş, hiç sevmem. En sonda gelen kız sizce kimdi? İkinci sezonunun olduğunu ama çevrilmediğini okudum. Doğru mu bilmiyorum. Manga da finali farklı bitmiş. Sizce sonu nasıl olmalıydı?

Son sahne çok açık uçlu olmuş, hiç sevmem. En sonda gelen kız sizce kimdi? İkinci sezonunun olduğunu ama çevrilmediğini okudum. Doğru mu bilmiyorum. Manga da finali farklı bitmiş. Sizce sonu nasıl olmalıydı?
Son sahnelerde biraz dediğin gibi olmuş olsa da overall olarak kesinlikle türünün tek örneği bir anime diyebilirim. Zaten animenin güzelliğinden ziyade peşinde bıraktığı havayı sezebilirsin, eminim. Lilium Box, Opening ömür boyu yanında taşıyabileceğin hatıralardır bence. :) En son gelen Lucy idi. Lucy animenin sonunda yaşıyor yani.

Eğer ekstra spoiler istersen Manganın sonu hakkında buyur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim anladığım kadarıyla bu kadar. Daha önce ben de senin gibi bitirip kafamda sorularla kalmıştım, Manga vs. araştırması yaparak çözdüm. Başka sorun olursa seve seve yanıtlarım.

Manganın sonu zorlama olmuş hissi bıraktı bende, anime daha iyi olmuş. Aslında ekstra bir kaç diyalog ile anime daha anlaşılır kılınabilirdi fakat bu sanki Elfen Lied havasına biraz ters düşerdi.
Diğer karakterler de biraz daha ayrıntılı ve canlı olsaydı, bu anime MAL'da en üst sıralara oynardı. Eksiklerine rağmen çok güzel bir anime.

Bu arada eğer Elfen Lied'i çok sevdiysen, sana Blood-C tavsiye ederim. Başlangıcı ağır olan bu anime final bölümü ve ardından gelen filmi ile çok tatmin edicidir. MAL puanı neden düşük anlayamadığım animelerden biridir. Belki insanlar ilk bölümlerden bırakmıştır.

Bu arada eğer Elfen Lied'i çok sevdiysen, sana Blood-C tavsiye ederim. Başlangıcı ağır olan bu anime final bölümü ve ardından gelen filmi ile çok tatmin edicidir. MAL puanı neden düşük anlayamadığım animelerden biridir. Belki insanlar ilk bölümlerden bırakmıştır.
Romantizm, sevgi veya benzer bir durumun olmadığı animeleri izlemeyi sevmiyorum.
@Bal Porsuğu Bir anime vardı. Ana kız karakter Bal Porsuğu güçlerine sahipti izlediniz mi onu?
Önerebileceğiniz buna benzer anime var mı? Ben anime de olması gerekenleri yazayım sizin bildiğiniz varsa yazarsınız.

• Kesinlikle erkek karakter olmalı.
  • Romantizm veya ecchi olmalı.
  • Bulması çok zor ama mümkünse ana karakter pısırık, korkak ve malın teki olmayıp güçlü olsun.
Son maddeye örnek anime: Hagure Yuusha no Aesthetica
Geçmiş mesajlarıma bakarken gördüm. Bu animeyi tekrardan izlemeye karar verdim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı