Arctic Freezer 34e-Sports Duo sıcaklık değerleri normal mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ryzen 7 3700X 4000 MHz'de oyunda iken 43-54 derece civarı bir sıcaklık almış bu videodaki arkadaş.
Yüksek değerler sanırım bizimkiler. soğutucunun blokları işlemciyi tam kapatmıyor galiba ben ondan kaynaklı diye düşünüyordum :D soğutucuyu çıkartmadan vidaları gevşetip çapraz vidalamayı deneyebilirsiniz belki(bu arada arka plaka soğutucunun vidaları oturmadığı zaman gevşek kalıyor arkadan ittirip vidalamak lazım)

Yüksek değerler sanırım bizimkiler. soğutucunun blokları işlemciyi tam kapatmıyor galiba ben ondan kaynaklı diye düşünüyordum :D soğutucuyu çıkartmadan vidaları gevşetip çapraz vidalamayı deneyebilirsiniz belki(bu arada arka plaka soğutucunun vidaları oturmadığı zaman gevşek kalıyor arkadan ittirip vidalamak lazım)
O işlemcinin maksimum sıcaklığı 95 derece. O yüzden tehlikeli cidden. Bence kule tipi bir soğutucu al. Benim işlemcim de R5 3600. Linktekini kullanıyorum, sana da öneririm. işlemcim overclocklu 4.20GHz ve stres testinde maksimum 62-63 derecede sabit kalıyor boşta sıcaklığı ise maksimum 35 derece.

T6 Ultra Soğutma 6 Bakir Kanallı Rainbow Cooler Fan - n11.com
Bu arkadaş bu soğutucu ile bu değerleri alıyor ise biz %100 yanlış monte etmişiz demektir.

Bu arkadaş bu soğutucu ile bu değerleri alıyor ise biz %100 yanlış monte etmişiz demektir.
Soğutucunun performansı kadar kasanın hava akışının da iyi olası gerekir. Ayrıca söz konusu soğutucu iyi bir soğutucu.
Soğutucuları nasıl yanlış monte edebilirsinizki? Kitapçıktaki bütün adımları sırası ile yaptıysanız yanlış montaj olamaz. İçiniz rahat etsin istiyorsanız videolarını izleyerek tekrar montajlayın ama pek bir şey değişmez sanırım.

Soğutucunun performansı kadar kasanın hava akışının da iyi olası gerekir. Ayrıca söz konusu soğutucu iyi bir soğutucu.
Soğutucuları nasıl yanlış monte edebilirsinizki? Kitapçıktaki bütün adımları sırası ile yaptıysanız yanlış montaj olamaz. İçiniz rahat etsin istiyorsanız videolarını izleyerek tekrar montajlayın ama pek bir şey değişmez sanırım.
Kasam Cooler Master H500 önü mesh yani anlayacağın hava akışı gayet iyi. Bu arada yazımı okuduysan arka plakanın montajdan sonra oynadığını söylemiştim. Buda soğutucunun tam anlamıyla işlemcinin üzerine değmediği anlamına geliyor. Elimde thermal macun olmadığı için yeniden monte edemedim. Thermal macun geldikten sonraki değerleri burada paylaşacağım.

Bende 3600x var normal boost açık ayarlarda occt de power testinde tam güç de 80 derece oldu işlemci arctic duo var soğutucu. İşlemciye tam oturdu herşey normal çalışıyor ama sıcaklık yüksek geldi bana. Oyunlarda 60 derece bile olmuyor 55 60 arası değişiyor. Sorun var mı yok mu bilmiyorum. Boşta windows da voltaj sıçramaları olduğu zaman 55 derecelere çıkıp aniden 45 dereceye düşüyor

Bende 3600x var normal boost açık ayarlarda occt de power testinde tam güç de 80 derece oldu işlemci arctic duo var soğutucu. İşlemciye tam oturdu herşey normal çalışıyor ama sıcaklık yüksek geldi bana. Oyunlarda 60 derece bile olmuyor 55 60 arası değişiyor. Sorun var mı yok mu bilmiyorum. Boşta windows da voltaj sıçramaları olduğu zaman 55 derecelere çıkıp aniden 45 dereceye düşüyor
Boost açık olduğu için normal bu sıçramalar. Size tavsiyem şu arkadaşın yaptığı gibi belirli bir değere sabitlemeniz. Ryzen 5 3600 undervolt ve sıcaklık düşürme rehberi - Technopat Sosyal

Yeni konular

Geri
Yukarı