Arduino UNO Seçimi Nasıl Yapılmalı?

MertHatipOglu

Kilopat
Yer
182. Filoda
Daha fazla  
Eğitim amaçlı Arduino UNO alacağım fakat iki model buldum. İkisi de R3 klon. Birisi 66TL diğeri 102TL. Farklarını yazarsanız sevinirim. Linkleri fiyatların üstüne bırakıyorum. Amacım şu anlık basit devreler yapmak. Fakat ilerletmek istiyorum.

Eğitim amaçlı Arduino UNO alacağım fakat iki model buldum. İkisi de R3 klon. Birisi 66TL diğeri 102TL. Farklarını yazarsanız sevinirim. Linkleri fiyatların üstüne bırakıyorum. Amacım şu anlık basit devreler yapmak. Fakat ilerletmek istiyorum.
66 TL'lik olan klon orjinal ardunio uno değil 102 tllik olan gerçeğin klonu biraz daha güçlü.Eğer büyük bir proje yapmayacaksanız 66 TL'lik ideal bir seçim.

Edit : Karışık oldu biraz ama olsun.

Şöyle bir şey şimdi 66 TL olan kulonda haberleşme çipi, hızını etkiler yani bir nevi performansı özellikleri klona göre düşüktür ama ben küçük çipli kullanıyorum 102 TL'ye alıcağın yerine ben olsam 66 TL olanı alırdım.

66 TL olanı ben kızıma aldım iki senedir sorunsuz kullanıyor.

Haberleşme çipi haricinde bir farkı yok. Birisi güçlü biriside basit devre demiş; alakası yok. Ben ilk kez alacak olsam CH340'lı olanını özellikle alırım. Bunun iki sebebi var; ilki aynı pinlerden en az ikişer tane olması "BÜYÜK!" projeler yaparken çok işe yarıyor. İkincisi daha ucuz olması. Benim önerim Arduino NANO almanız olacaktır.

Geri
Yukarı