ASRock H110M-DGS r3.0 için EFI dosyası oluşturma

Amowyns

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB 2400 MHz
SSD veya HDD modeli
James Donkey 120GB SSD SEAGATE 1TB Harddisk
Ekran kartı
GTX 1050, Intel HD 630
Anakart
ASROCK H110M-DGS R3.0
İşlemci
Intel Pentium G4600
Hackintosh ile macOS Monterey kurmak istiyorum elran kartım desteklemiyor biliyorum. İşlemcimin ekran kartıyla kuracağım ama nasıl EFI dosyası oluşturaçağımı bilmiyorum. Birisi bana anlatabilir mi? Ya da direk EFI dosyasını atarsa mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hackintosh ile macOS Monterey kurmak istiyorum elran kartım desteklemiyor biliyorum. İşlemcimin ekran kartıyla kuracağım ama nasıl EFI dosyası oluşturaçağımı bilmiyorum. Birisi bana anlatabilir mi? Ya da direk EFI dosyasını atarsa mutlu olurum.
support kısmından bakabilirsin

@mehmetaymir dostum sırf bu mesajında hata var diye attığım beğenmedim ifadesini içerleyip diğer konudaki mesajıma atmışsın. Adam OpenCore için istiyor EFI'yi. Senin attığın OC EFI değil.

Pentium G4600'ün iGPU'su diğer Kaby Lake serisi işlemcilerin iGPU'larından farklı sanırım. Yani büyük ihtimalle desteği yok, bu nedenle hazır EFI de yok. GTX 1050 ile High Sierra kurabilirsiniz.

UHD 630'un desteği var zaten, hem bu işlemcideki UHD değil HD. Aynı model olsa dahi farklı GPU'lar olabiliyor, sonuçta Pentium ve Celeron işlemciler Mac'lerde kullanılmadı. Bu yüzden Pentium işlemci için FakeID gerekecek, hadi FakeID ile kursa da iGPU'yu tanıtma konusunda sıkıntılar yaşayabilir. Aynı buradaki gibi.

Geri
Yukarı