Çözüldü ASRock X670e Steel Legend anakart ike BIOS'ta klavye mouse çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EthemK

Picopat
Merhaba ASRock X670e Steel Legend anakartlı sistemi topladım ve ilk startı verdim, açılırken BIOS'ya da UEFI seçimi yapabiliyorum klavye BIOS'a ilk girdiğinde çalışıyor ancak 1 saniye sonra klavye ve mouse bir anda çalışmıyor.

Klavye ve farenin ışıkları yanıyor.
Fareyi sürekli oynatırsam BIOS'ta oynuyor ama hareket ettirmeyi bırakırsam bağlantısı hemen gidiyor.
Farklı portlara takmayı denedim ama sonuç değişmedi.

Çözüm
Sıkmayın canınızı böyle şeyler olabiliyor, anakartı yollamadan söktüğünüzde anakart LGA pinlerini de kontrol edin, bunlar çok kolay eğiliyor.

Hocam problemi şu anlık çözdüm gibi,

Monitöre gelen HDMI kablosunu ekran kartı yerine direkt olarak anakarta bağladım ve klavye mouse çalıştı,

Windows 11 kurulumu yaptım driverları vs yükledikten sonra bugün BIOS'u tekrar güncellemeyi deneyeceğim.

(Kurulumdan sonra HDMI'ı tekrar ekran kartına bağladım şu anlık problem yok gibi görünüyor)

Çok teşekkür ederim ilgiliendiğiniz için

Başarılı şekilde 2.10 sürümüne yükselttim BIOS ekranında çıkıyor, ek olarak bu sefer BIOS ekranı gelir gelmez kendini resetliyor.

Kartı alalı tam 1 ay oldu diğer parçaları ancak toparlayabilmiştim, yarın Sinerji'yle iletişime geçeceğim belki yardımcı olurlar belli ki kart bozuk,

Zaten şaşırırdım bir problem çıkmasa o kadar şanslıyımdır yani

Dosya Ekleri

• bios - frame at 0m1s.jpg
    bios - frame at 0m1s.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 17
Klavye ve fareyi ayrı ayrı dener misin, cihazlarda bir sorun olabilir.

Bir de RAM'leri tek tek deneyin, A2 slotunda.

RAM'leri A2 slotunda tek tek denedim, sadece klavyeyle denedim ki diğer bilgisayarımda zaten kullandığım ekipmanlar hocam maalesef düzelmiyor,

Şu anda 2.10 versiyonunda BIOS'a girer girmez kendini resetliyor sürekli. Tekrar ilk versiyonu yüklüyorum ama moralimi gerçekten çok bozdu çok para yatırdım sisteme her şeyin en iyisini aldım sonuç bu.

Sıkmayın canınızı böyle şeyler olabiliyor, anakartı yollamadan söktüğünüzde anakart LGA pinlerini de kontrol edin, bunlar çok kolay eğiliyor.

Hocam problemi şu anlık çözdüm gibi,

Monitöre gelen HDMI kablosunu ekran kartı yerine direkt olarak anakarta bağladım ve klavye mouse çalıştı,

Windows 11 kurulumu yaptım driverları vs yükledikten sonra bugün BIOS'u tekrar güncellemeyi deneyeceğim.

(Kurulumdan sonra HDMI'ı tekrar ekran kartına bağladım şu anlık problem yok gibi görünüyor)

Çok teşekkür ederim ilgiliendiğiniz için

Çözüm

Geri
Yukarı