Asus P8P67 EVO - Mac OS X Mountaion Lion 10.8 !

batuhanyel

Hectopat
Merhaba sevgili technopat üyeleri,

Öncelikle bu forumda olmak üzere yerli yabancı birçok forumda Mac OSX Lion kurulumu ile ilgili araştırma yaptım,

Bu sitedeki iAtkos ML3 ve ML2 rehberlerini eksiksiz okuyup uyguladım. Gelebildiğim en son nokta Boot menüsünden UEFI olarak (ML3 için) hazırladığım USB diskten iAtkos menüsüne girip gereken ayarları yaptıktan sonra HDD seçip kuruluma başlama talimatı vermek ve ekrana gelen Elma logosundan öteye gidememek oldu. Ayrıca tonymac in de bir rehberini eksiksiz denedim. Olmayınca olmuyor sanırım ya da ben bi yerde bişeyleri gözden kaçırıyorum.

Sistem bilgilerim aşağıda mevcut;

• Asus P8P67 EVO Mevcut son sürüm Bios güncellemesindeki anakart.
  • i7 2600k 3.4ghz
  • ripjaws G-Skill 16gb 1600mhz ram.
  • Gtx 480 AMP! Zotac .
  • Western Digital Caiver Black 1TB
  • 1TB Samsung HDD
  • 500gb Seagate HDD

İnternette araştırdığım kadarıyla P8P67 EVO Rev3 bayağı zorlayıcı bir yükleme şekli varmış. Nitekim görecek kadar ilerleyemedim. En sonunda yardım istemeye karar verdim.

Diski seçiyorum, kuruluma başlayamadan Apple logosunda kitlenip kalıyorum.Bios ayarlarından sonra Yaptığım işlemleri sıralayacak olursam PC power up ---> F8 ---> UEFI Data Traveler ---> iAtkos Menusu gerekli ayarlar ---> Boot From iAtkos diyorum ve apple logosu çıkıyor. o saniye stuck. ML3 için geçerli . ML2 de iyice sıkıntı. direk _ imleci dos ta yanıp sönüyor. hareket yok.

Malesef. Yine apple logosu çıkar çıkmaz stuck.

- - - Güncellendi - - -

Loading kernel cache file 'system/library/caches/com.apple.kext.caches/startup/kernelcache'.....
....

şeklinde bir hata alıyorum. Options a girip
Kod:
BootArgs=npci=0x2000 slide=0 UseKernelCach=No -x -v
ve de

Kod:
kernelcache yerine graphicsenabler=no -x -v

de denedim. hata aynı.

- - - Güncellendi - - -

-x olmadan cpus2 kernel no graphics no şeklinde denedim bu sefer kerneli yükledi şimdiki hata

Root device uuid is "bişeyler bişeyler"
Loading drivers...
..........................

dedi ve kaldı. Müsaitseniz bi beş dk vaktiniz varsa twitch.tv den yayın yaparak ekranımı gösteriyim. Adım adım. Bi yerde hata mı yapıyorum. Olay nedir. Yüklemeyi tamamlarsam bi şekilde p8p67 evo kurulum rehberi hazırlicam başkalarıda bu kadar uğraşmasın diye.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı