ASUS ROG G51JX-X3 Ekran Kartı Upgrade

asamedpolat

Hectopat
Daha fazla  
Asus ROG G51JX-X3 laptopum var ve yaklaşık 6-7 yıldır kullanıyorum.

[İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium 64 Bit, İşlemci : Intel Core i5 CPU M 430 @ 2.27GH, Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTS 360M (1 GB), RAM : 8 GB]

Bilgisayarımdan memnunum ekran kartınıda yükseltirsem çok daha iyi olacak. Sorun şu ki bilgisayarım veya anakartım ekran kartında nereye kadar destekliyor? Yeni almak istediğim ekran kartı için nasıl bir yol izlemeliyim? Örneğin RAM alırken DDR ve MHz'ine bakarız. Ekran kartı konusunda hiç tecrübem yok.

Aslında Recep Baltaş'a ulaşmak istedim ama forumda yeni olduğum için özel mesaj göndermeyi göremedim. Yardımcı olacabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden herkese hayırlı günler ve hayırlı işler diliyorum.
ROG G51Jx | ROG - Republic Of Gamers | ASUS Global

Son düzenleme:
Laptoplarda bildiğim kadarıyla mxm slotu olması gerkiyor ekran kartı değişimi için lakin sizin laptopunuzda yok.Değiştirilse bile günümüz ekran kartları için işlemciniz çok zayıf kalır.

Ekran kartımın resmini çektim ve internetten baktığımda mxm slot olarak görüyorum, tabi yanlış bakmadıysam. Eğer yükseltilebilirse işlemci ve diğer konfigürasyonlar doğrultusunda en fazla hangi ekran kartı takılabilir? 2 GB mı? 4 GB mı? vs.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    186,8 KB · Görüntüleme: 73
Yeni ekran kartı yerine yeni laptop almanız daha iyi olur bence zaten Türkiye'de laptop ekran kartı değişimi yapabilen çok az yer vardır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı