Çözüm ASUS TUF FX505dt ve serisi için ısınma problemi çözümü

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mrjojo

Zeptopat
Daha fazla  
Selam. Benim laptopumda ısınma problemi vardı. Zaten bu laptopların TUF serisinde ısınma sorunu var diyorlar. Ben de buna bir çözüm yolu buldum ve paylaşmak istedim. Geçen günlerde oyun oynuyordum. Yine aynı sorun olan fazla ısınıyordu. Normalde gözüme çarpmaz ama bir anda bari bir temizliğini falan yapayım dedim. Fanları biraz tozlanmıştı. Temizledim. Bataryayı çıkarmıştım öncesinde sonra temizledim işte bayağı macun da kurumuştu fakat elimde macun yoktu. Ben de sadece fanları temizledim sonra bataryayı takmayı unutup arka kasayı vidaladım. Son vidayı sıkarken aklıma bataryayı takmadığım geldi. Ben de boş ver gerek yok, biraz da böyle çalışsın dedim. Açtım PC'yi bir oyuna gireyim dedim aman Allah'ım sabit 80 derece önceden 97 95'lerde takılan PC sabit 80 derece. (fanlarla alakalı değil çok tozlu değildi zaten) sonra bataryayı bir daha takıp deneyeyim dedim.
Afterburner'den FPS testi de yapıyorum ki performans farkı var mı? Diye ama yoktu. Sonra işte bataryayı taktım yine 94 96 falan oralarda çalışıyor. Yani diyeceğim eğer laptopunuzu masaüstü gibi kullanıyorsanız benim gibi bu çözüm yolunu deneyebilirsiniz. Bazıları Ryzen Controller öneriyor fakat bu program da sapıtıyor. Ben de kullandım 85 90'a sabitliyorum. Yine 97'lere çıkıyor fazla işe yaradığı söylenemez açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka alıyorsun şu fandan 1500 lira kıyıp. RDR2 oynarken normalde 95 97 gibi senin gibi çıkıyordu GPU sıcaklığım ve oyun takılıyordu, şimdi 80'e sabitliyor kasma donma yok zaten piyasada bulabileceğin en kaliteli üründür bu şu an. Ürün yorumlarından bakabilirsin kalitesine. (bu arada ürün 200 lira indirime girmiş 1500'dü geçen hafta ben aldığımda)

Dosya Ekleri

• IMG_20240417_150142.jpg
    IMG_20240417_150142.jpg
    181 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20240417_150218.jpg
    IMG_20240417_150218.jpg
    203,3 KB · Görüntüleme: 5
Kanka alıyorsun şu fandan 1500 lira kıyıp. RDR2 oynarken normalde 95 97 gibi senin gibi çıkıyordu GPU sıcaklığım ve oyun takılıyordu, şimdi 80'e sabitliyor kasma donma yok zaten piyasada bulabileceğin en kaliteli üründür bu şu an. Ürün yorumlarından bakabilirsin kalitesine. (bu arada ürün 200 lira indirime girmiş 1500'dü geçen hafta ben aldığımda)
kankam bende zaten laptop soğutucu varken bu sorunu yaşıyordum hala kullanıyorum zaten
bende de inca inc-611 modeli var pek farkları yok senin dediğinle

INCA INC-611 GMS ARRAX GAMING NOTEBOOK SOĞUTUCU 5X FAN , 6 KADEMELİ ,2X USB

Kankam bende zaten laptop soğutucu varken bu sorunu yaşıyordum hala kullanıyorum zaten.
Bende de inca INC-611 modeli var pek farkları yok senin dediğinle.

INCA INC-611 GMS ARRAX GAMING NOTEBOOK SOĞUTUCU 5X FAN , 6 KADEMELİ ,2X USB

Yani kanka bu bilgisayar böyle yani ben mesela soğutu çalışsın çalışmasın dış kasasına dokunamıyorum RDR oynarken çünkü 85 90 derece oluyor herhalde kasa ve elimi koyar koymaz sanki bir tencereye dokunmuşun gibi oluyor, ısınma var ama adamlar ne yaptılarsa bu bilgisayarı çok etkilemiyor yani.

Geri
Yukarı