B450M S2H Anakartı için hangi BIOS sürümü indirilmeli?

Twunky3

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 //// XFX RX 6600 XT //// B450M S2H //// 2X8 GB RAM 3600MHZ
PC topluyorum işlemci olarak Ryzen 5 3600 alacağım. Herhangi bir BIOS indirmem gerekiyor mu? Gerekiyorsa hangi sürümü indirmeliyim?

Anakart Gigabyte B450M S2H

En güncelini yükleyin F63D kodu sitesinde en üstte zaten.
kutuda 3000 Ready yazıyor herhalde Biosu kurcalamama gerek yok. En güncelini neden indirmek gerekiyor hocam gerekli mi zaten bios atmayı bilmiyorum bozarım falan

Kutuda 3000 ready yazıyor herhalde BIOS'u kurcalamama gerek yok. En güncelini neden indirmek gerekiyor hocam gerekli mi zaten BIOS atmayı bilmiyorum bozarım falan.

Mesela RAM ile ilgili düzeltmeler yapmış olabilirler. Birçok kişi konu açıyor RAM aldım 3200 veya 3600 ama XMP açıyorum çalışmıyor veya res atıyor. Gibi... RAM uyumluluğu düzeltmeleri olabiliyor. Misal W11 de TPM açıkken stutter rastgele takılma sorunu oluyordu son BIOS ile bunu düzelttiler.

BIOS çeşitli düzeltmeler içerir içinde bazen küçük detaylar verirler ama her düzelttiği şeyi ve eklediğini tek tek açıklamaz. O nedenle mutlaka yükleyin. En günceli.

BIOS durduk yere bozulmaz. Elektrik kesintisi olma ihtimali sadece ki o ihtimali siz hesaplayın.

Bu sayfadan bakın BIOS olan kısmı seçin yanlarda hep bilgiler yazıyor.

En üstteki de en günceli.

Mesela RAM ile ilgili düzeltmeler yapmış olabilirler. Birçok kişi konu açıyor RAM aldım 3200 veya 3600 ama XMP açıyorum çalışmıyor veya res atıyor. Gibi... RAM uyumluluğu düzeltmeleri olabiliyor. Misal W11 de TPM açıkken stutter rastgele takılma sorunu oluyordu son BIOS ile bunu düzelttiler.

BIOS çeşitli düzeltmeler içerir içinde bazen küçük detaylar verirler ama her düzelttiği şeyi ve eklediğini tek tek açıklamaz. O nedenle mutlaka yükleyin. En günceli.

BIOS durduk yere bozulmaz. Elektrik kesintisi olma ihtimali sadece ki o ihtimali siz hesaplayın.

Bu sayfadan bakın BIOS olan kısmı seçin yanlarda hep bilgiler yazıyor.

En üstteki de en günceli.
tamamdır hocam çok sağolun

Geri
Yukarı