Balık tuttuğumuz kovaya su koymalı mıyız?

Dosya Ekleri

• 15638348222961853192894.jpg
    15638348222961853192894.jpg
    669,6 KB · Görüntüleme: 130
Ben tutar tutmaz yiyorum. Böyle bir şeyi düşünme fırsatım bile olmadı. :D Normal şartlarda, susuz kaldığında acı çeker zaten. Canlı ve taze kalması için, avlandığınız yerin tuzlu veya tatlı suyundan kullanabilirsiniz.
Nasıl bir yamyamsın panpi öyle ya :) Ac acına gelmiş gibi :D Önce bi' pişireydin XD

Mantıken sen onu bir kovaya tuzlu/tatlı su doldurup balığı içine koysan; o suda sonsuz olarak oksijen bulunmadığı için balık yine nefes alamadığı için; (nefes darlığı yaşadıysan bilirsin) ölecek.

Cevap: mümkünse metal balık sepeti alın. Yakaladığınız balığı direkt sepete, sepeti de suya atın. Böylece balık ölmez. Balık tutma işin bittikten sonra balıkların kafasına (insanın ensesine olduğu gibi) bıçağın tersi ile hızlıca vurun. Acı vermeden direkt öldür. Nefessiz falan kalmasın.

Ayrıca sazan gibi balıklar saatlerce yaşar. Komşum balıktan geldiği zaman bile sazanın hala solungaçları hareket ediyordu. Çırpınmıyordu ama hareket ediyordu :/ Acıdım hayvana.

Bende balığa sık sık giderim, şimdi düşündüm de, ben ne kadar caniyim. Balığı nefessiz bırakarak öldürüyormuşum. Allah affetsin :/

Biz hep su koyarız su koymak daha mantıklı bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı