Beden eğitimi öğretmeni nasıl olunur ve ne okumam gerekir?

musabemiroztop

Decapat
Çok karışık anlayamadım. Okuyan varsa yardımcı olabilir mi? Besyo kazanıp gidebiliyor muyum özel yetenek sınavına girmeden veya özel yetenek sınavına girmeden spor yöneticiliği okuyup KPSS'ye girip öğretmen olabiliyor muyum?

Spor yöneticiliği okuyup direkt öğretmen olamazsın. Formasyon ile öğretmenlik de okuman gerekir ki formasyon her zaman olmuyor. Onun dışında atanmak oldukça zor. Özel kurumlarda öğretmenlik yapmak da pek akıl kârı iş değil.

Merak ettiğin şeyleri daha anlaşılır şekilde sorarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Spor yöneticiliği okuyup direkt öğretmen olamazsın. Formasyon ile öğretmenlik de okuman gerekir ki formasyon her zaman olmuyor. Onun dışında atanmak oldukça zor. Özel kurumlarda öğretmenlik yapmak da pek akıl kârı iş değil.

Merak ettiğin şeyleri daha anlaşılır şekilde sorarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Beden eğitimi öğretmenliği bölümünü istemediğim şehirler olduğu için okumak istemiyorum spor yöneticiliğinde ise istediğim şehirler var eğer spor yöneticiliği okuyup öğretmen olabiliyorsam spor yöneticiliği okuyacağım. Spor yöneticiliği okuyup öğretmen olabiliyor muyum? Formasyon nedir nasıl olur? Spor yöneticiliği okuyup öğretmen olabiliyorsam aşamaları neler olacak neler yapacağım?

Okumak istediğin üniversitenin Spor yöneticiliği bölümüne girebilecek kadar puan alman gerekiyor. Benim zamanımda yöneticilik özel yetenek sınavı istemiyordu. Şu an istiyor mu bilmiyorum, ona bakarsın.

Sonrasında ise yöneticilik okurken aldığın derslere göre çeşitli branşlarda uzmanlık alabilirsin. Bazı federasyonlar başvuru yapınca antrenörlük veriyor. Öğretmenlik için ise formasyon ile eğitim derslerini alman gerekiyor. Bunun olması için ise senin döneminde formasyon açılması gerekiyor. Sanırım şu an açık. İleride ne olur bilemem. Onun da bir miktar ücreti oluyor tabii.

Ama öğretmenlik neredeyse her şehirde var, istemediğim şehirlerde var derken neyi kastettin anlamadım.

Geri
Yukarı