Çözüm Bilgisayar kapalıyken yanan ışıkları kapatmak

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mr.Gokbilimci

Hectopat
Makaleler
1
Bilgisayarınız kapalı iken kulaklık, klavye, mouse, ekran kartı, anakart gibi bileşenlerden ışık geliyorsa ve geceleri sürekli kapatmak zorunda kalıyorsanız çözümü var. (ASUS anakartlar için)

BIOS/Advanced/APM Configuration/ErP Ready/Enable(S4-S5) seçin. (Diğer ışıklar)

BIOS/Advanced/Advanced onboard devices Configuration/LED Ligthning/Disable yapın. (Anakart ışığı)

Bu durumda fişten çekmek hâla daha mantıklı geliyor. Kullanmıyorsam elektriğe bağlı olmasına çok gerek yok. Zaten düğmeli prizlerden var, 1 düğmeye basamama bakıyor.

Açıkken de geçerli mi bu durum?
Yıllardır ya prizden ya psu dan yada usb yi sökerek ışıklardan kurtulmaya çalışıyordum. Bir gün birini bozacağım veya yalama edeceğim diye korkuyordum, hem her akşam sabah bunla uğraşmak sıkmıştı artık. Gücü full kesince pc yavaş açılıyor hem, böylesi en iyisi.

Anakartın ışığı artık hep kapalı, ayarlardan sonra pc açık olduğunda kulaklık vs ışıkları yanıyor.

Bios ayarlamak her gün elektrik aç kapattan daha mı zor?
Diğer forumlarda da böyle yorumlar görüyorum. Dertleri ya insanı gıcık etmek yada yorum kasıyorlar profilleri dolu gözüksün diye.

Yıllardır ya prizden ya psu dan yada usb yi sökerek ışıklardan kurtulmaya çalışıyordum. Bir gün birini bozacağım veya yalama edeceğim diye korkuyordum, hem her akşam sabah bunla uğraşmak sıkmıştı artık. Gücü full kesince pc yavaş açılıyor hem, böylesi en iyisi.

Anakartın ışığı artık hep kapalı, ayarlardan sonra pc açık olduğunda kulaklık vs ışıkları yanıyor.
Deneyebilirim o zaman teşekkürler. Anakart ve ekran kartı ışıkları rahatsız ediyor çünkü bilgisayar boştayken.

Geri
Yukarı