Bilgisayar kilitlendi ve kapanmıyor

vanvan

Decapat
Daha fazla  
Youtubebe'den video izlerken bir anda klavye ışığı söndü ve ekran dondu. Hiçbir şekilde kapanmıyor. Kasa Power tusundan bile kapamayı denedim ancak hiçbir şey olmuyor. Prizden de kapamak istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Düzeltme: dayanamayıp fişten kapatıp açtım normal açıldı ancak içime kurt düştü. Acaba bir sorun olabilir mi?

Son düzenleme:
Youtubebe'den video izlerken bir anda klavye ışığı söndü ve ekran dondu. Hiçbir şekilde kapanmıyor. Kasa Power tusundan bile kapamayı denedim ancak hiçbir şey olmuyor. Prizden de kapamak istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Düzeltme: dayanamayıp fişten kapatıp açtım normal açıldı ancak içime kurt düştü. Acaba bir sorun olabilir mi?
Sisteminiz nedir?

Bu sorun ardından power tuşu ile kapanmıyorsa anakartta veya işlemcide problem olabilir.

21 aralık tarihli bi tane var
O zaman dump dosyası oluşturmamış bilgisayar. Soruna gelecek olursam da, RAM ile alakalı bir sorun olabileceğini düşünüyorum. Ben de G.Skill Ripjaws model RAM'leri kullanıyorum ve birçok kez MEMORY_CORRUPTION mavi ekran hatası almıştım. Dilerseniz RAM'leri MemTest86 programı ile tek tek test edin fakat hatırlatmam lazım, 8GB RAM başına işlem yaklaşık 2-2.30 saat sürüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı