Bilgisayar mühendisliği stajlarını şirkette yapmak zorunlu mu?

Pickaroon

Hectopat
Üniversitede bilgisayar mühendisliği ya da programcılığı okusam belirli bir sınıfta staj yapma mecburiyeti bulmakta.
Ben bu stajı illaki kurumsal bir şirkettemi yapmam gerekir yoksa mahalle de ki bilgisayarcıda yapabilir miyim?
Yani iila ki bir şirket mi olmalı yoksa bu tarz bilgisayar toplayan yerlerde de yapabilir miyim?
Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversitede bilgisayar mühendisliği ya da programcılığı okusam belirli bir sınıfta staj yapma mecburiyeti bulmakta.
Ben bu stajı illaki kurumsal bir şirkettemi yapmam gerekir yoksa mahalle de ki bilgisayarcıda yapabilir miyim?
Yani iila ki bir şirket mi olmalı yoksa bu tarz bilgisayar toplayan yerlerde de yapabilir miyim?
Cevaplarsanız sevinirim.
Itopya gibi yerlerde yaparsanız sayılabilir. Ama gidipte mahalle bilgisayarcısında sanmıyorum.

Bizim üniversitede staj yapılacak yerde bilgisayar veya yazılım mühendisi olma zorunluluğu var. Mahalle bilgisayarcısının kabul edileceğini sanmıyorum ama illa kurumsal bir yer olacak diye şartlama kendini. Yazılım geliştirme süreçlerinin olduğu her şirket kabul edilebilir.

Hatta ufak sirkette daha fazla sey ogrenme ihtimalin var. Kurumsal bazi sirketlerde IP tanimi yapmalari 1 hafta surdugu icin anlamsiz bir bosluk olusuyor, ogrenerek gecirmek isteyebilecegin.

Bence henuz okula baslamadan once endiselenmesi yersiz bir mevzu. Okula baslayinca sorarsin kim ilgileniyorsa, ona gore plan yaparsin.

Ayrica mahalle bilgisayarcisinda staj yapacaksan 4 sene muhendislik bosa okumussun demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı