Çözüldü Bilgisayar mühendisliğine M.T.O.K ile mi girmeliyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AhmetBirkan

Hectopat
M.T.O.K ile girersem ekstra puan alacağım söyleniyor doğru mu? Lisede veri tabanı proğramcılığı okuyorum. Ekstra puandan kasıt nedir? 20 30 puan mı?

Bir de M.T.O.K ile girersem 1 yıl fazladan okurum diyorlar hazırlık tarzı bir şey doğru mu?

Çözüm
Ekstra puandan kasıt nedir? 20-30 puan mı?
OBP ile alacağın puana bir yarım daha eklenecek. 0,12 yerine 0,18 çarpanı olacak yani.

Bir de M.T.O.K ile girersem 1 yıl fazladan okurum diyorlar hazırlık tarzı bir şey doğru mu?
Hazırlığın M.T.O.K ile direkt alakası yok. Bölüm İngilizce ise hazırlık olur. Sınavı olur, muaf geçersin belki.

Bildiğim kadarıyla M.T.O.K'lar teknoloji fakültesinde. Teknoloji fakülteleri için birçok kişi meslek lisesinin üniversitede devam etmesi diyor. Birkaç okulun ders programına bakarak görebilirsin. Ben bu yüzden tavsiye etmiyorum.
Ekstra puandan kasıt nedir? 20-30 puan mı?
OBP ile alacağın puana bir yarım daha eklenecek. 0,12 yerine 0,18 çarpanı olacak yani.

Hazırlığın M.T.O.K ile direkt alakası yok. Bölüm İngilizce ise hazırlık olur. Sınavı olur, muaf geçersin belki.

Bildiğim kadarıyla M.T.O.K'lar teknoloji fakültesinde. Teknoloji fakülteleri için birçok kişi meslek lisesinin üniversitede devam etmesi diyor. Birkaç okulun ders programına bakarak görebilirsin. Ben bu yüzden tavsiye etmiyorum.

Çözüm

Okuldan bir şey öğrenmek değil zaten amacım. Diploma almak. Ama puanım iyi gelirse bunu göz önünde bulunduracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı