Bilgisayar oyuna girince donuyor

kerimalcn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar son 1 haftadır bir oyuna girdiğimde bilgisayar donuyor. Ancak arkadan sesler geliyor ve bir daha oyundan çıktım. Bugün böyle bir şey oldu. Sebebi nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını test edebileceğim bir program varmı
Valla ben farklı bir sistemde denemiştim ekran kartını ve ramleri en sonunda baktım ki ekran kartı tetikliyor bu donmayı direkt garantiye yolladım bu arada testi furmark ile yaptım

OCCT ile kapsamlı bir test yapabilirsiniz.

Bilgisayar boştayken fareniz kendi kendine hareket ediyorsa öncelikle farenizi kontrol edin. Sensöre toz kaçmış olabilir, fare çok eskidiği için sensörün renk algılama kapasitesi azalmış olup ta kafasına göre hareket ediyor olabilir. Eğer fareniz eskiyse ve bu 2 yöntem ile de alakalı değilse farklı bir fare ile deneyin. Yine olmadıysa yorum yapan ve aynı sorunu yaşayan arkadaşların sorunlarına yönelelim. Ekran kartınızı test edebileceğiniz FurMark programı ile ekran kartınızı, OCCT ve Prime95 ile işlemcinizi test edebilirsiniz.

Artı -1 Eksi
Merhaba arkadaşlar son 1 haftadır bir oyuna girdiğimde bilgisayar donuyor. Ancak arkadan sesler geliyor ve bir daha oyundan çıktım. Bugün böyle bir şey oldu. Sebebi nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam Critical Ops'u nasıl emulatörden oynuyorsunuz.

Sorunun kaynağı RAM veya ekran kartı olabilir test yapıp bizimle paylaşırsan yardımcı olabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı