Çözüldü Bilgisayara bağlanan Canon EOS 550D çözünürlüğü nasıl arttırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nobree

Centipat
Daha fazla  
Elimde Canon EOS 550D serisine ait bir profesyönel fotoğraf kamerası var ve bu kamera 4K fotoğraf yanlış hatırlamıyorsam da 1080p 60 FPS ( 30'da olabilir ) bir kayıt desteği saylıyor. Ama kamerayı bilgisayara bağladığım zaman ( ki Canon'un kendi yazılımını kullanıyorum ) bana 480p gibi bir çözünürlük ve az da olsa kasan bir video sunuyor. Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eeee olabilir obsde kenarlarda kalan boş pixellerle sizin verdiğiniz oranlar tutuyor. Peki alfa versiyonunu nereden bulabilirim? Çünkü yazılımı Canon'un kendi sitesinden indirmiştim.
Biraz araştırdım ancak 1080p olarak kullanabileceğiniz bir sürüm bulamadım. Söylenene göre bunun sebebi Canon'un kameraları için mümkün olan en geniş desteği sunmak için EOS Webcam Utility'i en düşük teknik özellikli kameraların bile kullanabileceği şekilde yapmış olması. Bu da USB 2.0 oluyor ve bu girişi kullanarak aktarılabilecek optimum çözünürlük 576p oluyor.
EOS Webcam Utility Beta kullanıyorsanız maksimum 1024×576 çözünürlüğünde 30 fps kayıt almayı destekliyormuş sanırım.
Eeee olabilir obsde kenarlarda kalan boş pixellerle sizin verdiğiniz oranlar tutuyor. Peki alfa versiyonunu nereden bulabilirim? Çünkü yazılımı Canon'un kendi sitesinden indirmiştim.

Biraz araştırdım ancak 1080p olarak kullanabileceğiniz bir sürüm bulamadım. Söylenene göre bunun sebebi Canon'un kameraları için mümkün olan en geniş desteği sunmak için EOS Webcam Utility'i en düşük teknik özellikli kameraların bile kullanabileceği şekilde yapmış olması. Bu da USB 2.0 oluyor ve bu girişi kullanarak aktarılabilecek optimum çözünürlük 576p oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkür ederim sizi de uğraştırdım ama tekrardan teşekkürler 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı