Bilgisayara görüntü gelmiyor

can8214

Centipat
İlk başta bilgisayarı acarken Windows logosu gelmiyordu. Siyah ekran oluyordu BIOS'a girince sinyal yok hatası alıyordum ama sonradan PC açılıyordu şimdi hiç açılmamaya başladı BIOS pilini cıkardım bekledim yine olmadı monitoru değiştirdim. Farklı monitörle denedim olmuyor hem HDMI hem display ile denedim yardım.

Bilgisayarı zorladınızmı peki yoksa bir anda mı gitti.
Yani stress testindeyken veya ağır bir iş yaparken mi gitti?

Hayır zorlamadım sadece BIOS pili mi ne varmıs onu çıkarıp taktım ondan sonra tamamen gitti.

Hocam bilgisayarcıya götüreceğim bana 2 bin TL masraf cıkarıcaklar net biliyorum ya ne oldu bir anda vallahi durumum da yok pek.

Hayır zorlamadım sadece BIOS pili mi ne varmıs onu çıkarıp taktım ondan sonra tamamen gitti.

Hocam bilgisayarcıya götüreceğim bana 2 bin TL masraf cıkarıcaklar net biliyorum ya ne oldu bir anda vallahi durumum da yok pek.
BİOS pili tam oturduysa 3 problem var, ya PSU da bir sıkıntı var ya Anakartta bir sıkıntı var. En kötü ihtimalle BİOS çipi bozulmuş yada BİOS yazılımı çökmüş.

Hocam BIOS yazılımı çöktüyse falan ne yapabilirim mouse klavye falan takıyorum ışıkları var her şey çalışıyor görüntü yok.
Bunu anlayabilmemiz için sistemi başka bir donanımla test etmeniz gerek eğer problem çözülürse, taktığınız donanımlardan meydana gelmiş bir sorun olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı